jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۱۷   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

راکت روسی «سایوز» روز جمعه ساعت ۱۵:۵۶ به وقت ایران از پایگاه فضایی «وستوچنی» روسیه پرتاب شد و ۳۶ ماهواره اینترنتی متعلق به شرکت انگلیسی وان‌وب (OneWeb) را به مدار حمل کرد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از دیجیاتو، پس از نزدیک به ۴ ساعت ماهواره‌ها که ابعادی برابر با یک ماشین ظرفشویی دارند در مدار مستقر شدند و وان‌وب با انتشار پستی در توییتر موفقیت مأموریت را اعلام کرد.

این مأموریت، سومین پرتاب وان‌وب در سال ۲۰۲۰ و در مجموع چهارمین پرتاب این شرکت با هدف استقرار ماهواره‌های اینترنتی در مدار زمین به شمار می‌رود. این شرکت لندنی حالا ۱۱۰ ماهواره در مدار مستقر کرده و می‌خواهد با استقرار ماهواره‌های بیشتر دسترسی به اینترنت را «برای همه، در هر مکان و در هر زمان» امکان پذیر کند.

وان‌وب اوایل آذر ماه امسال رسما از ورشکستگی خارج شد و از انجام چهارمین مأموریت پرتاب ماهواره‌ها به مدار زمین پس از تقریباً ده ماه در اواسط ماه دسامبر خبر داد. مأموریتی که حالا با موفقیت انجام شده و این شرکت را به هدف استقرار ۶۴۸ ماهواره در مدار نزدیک‌تر کرده است.

وان‌وب حالا به طور رسمی تحت مالکیت یک کنسرسیوم شامل دولت بریتانیا و شرکت Bharti Global هند فعالیت می‌کند. وان‌وب سال ۲۰۱۲ با هدف ارائه اینترنت ماهواره‌ای تأسیس شد و اسفند ۹۷ نخستین گروه از ماهواره‌های خود را به فضا پرتاب کرد. اما اوضاع برای این شرکت به خوبی پیش نرفت و اواسط فروردین ماه امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا اعلام ورشکستگی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.