jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۵۳۶۱   ۲۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۰

پرسپولیس در حالی به دنبال ثبت اولین قهرمانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا است که اولسان می‌خواهد ششمین برد نمایندگان کره در فینال را رقم بزند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس ایران روز شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه در ورزشگاه الجنوب دوحه باید به مصاف اولسان هیوندای کره جنوبی برود و برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا تلاش کند.

این چهارمین فینال تیم‌های ایرانی در ورژن جدید مسابقات است که از سال ۲۰۰۲ شروع شد. در سه بازی قبلی متاسفانه سه باخت نصیب تیم‌ های ایرانی شده است.

سپاهان در سال ۲۰۰۷ به اوراواردز ژاپن باخت. ذوب‌آهن سه سال بعد با نتیجه سه بر یک مغلوب سئونگنام کره جنوبی شد و در نهایت پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ با نتیجه ۲ بر صفر در مجموع ۲ بازی به تیم کاشیما آنتلرز ژاپن باخت.

حالا باید دید تیم یحیی گل‌ محمدی توانایی طلسن شکنی و رساندن درصد پیروزی نمایندگان ایران به عدد ۲۵ را خواهد داشت یا خیر.

در سوی مقابل اوضاع متفاوت است. اولسان قرار است نهمین فینال کره‌ای ها در لیگ قهرمانان را تجربه کند. آنها در هفت دیدار قبلی پنج برد و ۲ باخت را به ثبت رسانده‌اند.

تیم‌هایی که موفق شدند در فینال به برتری برسند بدین شرح هستند: جونبوک موتورز(۲۰۰۶)، پوهانگ استیلرز(۲۰۰۹)، سئونگنام(۲۰۱۰)، اولسان هیوندای(۲۰۱۲)، جونبوک موتورز(۲۰۱۶).

در سال‌های ۲۰۰۴، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ نیز تیم‌های سئونگنام، جونبوک هیوندای و اف سی سئول نتوانستند در فینال به برتری برسند و شکست خوردند.

در حال حاضر نمایندگان کره در ۶۲.۵ درصد فینال‌ها برنده شده‌اند و اگر اولسان هم بتواند در این فصل فینال را با برد پشت سر بگذارد عدد مذکور به ۶۶ افزایش پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر