رئیس جمهور تا کید کرد:‌ تردید ندارم که ایستادگی سه ساله ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد که در برابر مردم ایران کرنش کنند و به تعهداتشان بار گردند و تحریم ها شکسته شود.
کد خبر: ۱۲۹۵۲۳۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح های ملی کشور ضمن پاسداشت جایگاه پرستاران به مناسبت روز میلاد حضرت زینب(س) اظهار داشت: امروز سی و هفتمین پنجشنبه افتتاح پیش روی ما قرار گرفت و امروز ۷ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان طرح و پروژه و 99 پروژه در سراسر کشور افتتاح شد و خوشحال هستم که تا پایان دولت ۱۸۰ پروژه دیگر با اعتبار ۲۵هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه موضوع خدمات شهری بسیار حائز اهمیت است، گفت:‌ مخصوصاً با جمعیت شهری که امروز در کشور داریم و حدود ۷۴ درصد مردم ما در شهرها زندگی می‌کنند و متاسفانه روستاهای ما خالی شده است. البته یکی از تلاش‌های ما این است که به روستاها خدمت کنیم تا آباد شوند و بتوانند این جاذبه معکوس را به وجود بیاورند و از شهر به روستا مهاجرت صورت بگیرد و این کار امکان پذیر است و یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم خدمات بی نظیر به روستاها در برق رسانی، گازرسانی، آب بهداشتی، جاده، بهداشت و مدارس روستایی است.
 
روحانی ادامه داد: اداره شهرها بسیار اهمیت دارد و بخشی از این اداره مستقیماً به عهده دولت است که از آن جمله خدماتی مثل آب و برق و گاز و بهداشت و آموزش هست که به طور مستقیم به شهرها و روستاها خدمات می دهد.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه اگر تجهیزات مناسب نداشته باشیم باران یا برف ممکن است کل شهر را مختل کند و اگر آتش‌نشانی خوبی نداشته باشیم ممکن است یک آتش سوزی کل شهر را مختل کند، اظهار داشت: متاسفانه در این روزها شاهد بودیم به خاطر بارندگی‌های شدیدی که داشتیم و در این روزها هم در شهر بزرگی مثل اهواز مردم به خاطر آبگرفتگی‌ها گرفتار شده اند و من در همین جا هم به استاندار و هم به شهردار اهواز و به ستاد مدیریت بحران تاکید می کنم که در این روزها که ایام بارندگی هست، همه توان خود را به کار بگیرند تا مشکلات مردم را کاهش دهند و برنامه ریزی دقیق تر و صحیح‌تری  ولو در دوره کوتاه باقی مانده دولت برای مردم عزیز خوزستان مخصوصا اهواز انجام بگیرد.
 
وی با بیان اینکه شهرداران در ایام کرونا زحمات زیادی را بر دوش کشیدند و ما با همکاری مردم و کادر درمان و قرارگاه عملیاتی و بسیج و نیروهای مردمی از موج سوم عبور کردیم، تصریح کرد: امیدوارم با تلاشهای مضاعف دچار موج زمستانی نشویم و از این مسئله عبور کنیم.
 
روحانی با بیان اینکه در مسئله اداره شهرهاهم به شهرداری و هم دولت و هم مردم نیاز است، گفت: هم مردم باید حضور داشته باشند و هم شهرداری‌ها و هم دولت حضور داشته باشند و من خوشحال هستم که اقدامات اساسی برای شهرداری ها انجام گرفت. مسئله لایحه مدیریت شهری و اقداماتی که برای لایحه درآمد پایدار برای شهرداری ها صورت گرفت و اینکه بخشی از مالیات بر ارزش افزوده مستقیما در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد، مبانی‌ای هست که یک درآمد پایدار و ثابت برای شهرداری ها درست می کند.
 
رئیس جمهور افزود: شهرداری ها در گذشته در کلانشهرها و به ویژه در تهران فضا را می فروختند تا بتواند شهر را اداره کنند و در محلی که همه خانه ها سه یا چهار طبقه بود، به یکباره یک برج بلند بالا می رفت و حقوق مردم محل را می‌فروختند. اگر بتوانیم درآمد پایدار درست کنیم و دولت همه توان خود را در حمل و نقل و سایر مسائل شهری به کار بگیرد، می‌توانیم از این گونه اقدامات ناصحیح فاصله بگیریم.
 
وی با تاکید بر اینکه سند ملی ایرانی اسلامی شهرسازی و معماری که روی آن زحمات زیادی در دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی کشیده شد طبق این سند عمل شود، گفت:‌ زیبایی شهرهای ما برای ما و مخصوصاشهرهای تاریخی و بنام ما مهم است و وقتی بر زیبایی شهر ها اضافه کنیم و ساختمان‌ها در چهارچوب اصول هویت شهری و تاریخی آن شهر باشد شهر برای گردشگری داخلی و خارجی جاذبه درست می‌کند و این می‌تواند موجب آبادانی شهرهای مهم ما شود.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه مسئله ترافیک و آلودگی هوا مسئله بسیار مهمی است که باید روی آن تاکید کنیم،‌ اظهار داشت: البته در مورد آلودگی هوا دولت اقدامات بسیار مهمی انجام داده و خود این زباله سوزها یکی از مواردی هست که برای محیط زیست انجام می گیرد. برای آلودگی هوا اقداماتی انجام گرفته که تولید گاز را توسعه بدهیم و تولید گاز به معنای این است که سوخت نیروگاه‌ها از گاز تمام می شود و آلودگی ها کاهش پیدا می کند و کیفیت بنزین و گازوئیل که همه اینها در مسیر یورو ۴ و یورو ۵ قرار گرفتند، می تواند بسیار کمک کند.
 
وی افزود: البته دستورالعمل‌هایی هم لازم است که اتفاقا شنبه همین هفته در ستاد ملی کرونا بر یکی از این دستورالعمل‌ها تاکید خواهیم کرد،‌چون آلودگی بر مشکلات کرونایی ما اثرگذار است و در این زمینه هم دولت و هم شهرداری ها باید تلاش کنند تا بتوانیم این مشکلات را در کلانشهرها حل کنیم.
 
روحانی ادامه داد: کلان شهرها به ویژه شهری مثل تهران، اصفهان، مشهد و تبریز باید به شهرک‌های اطراف پناه ببرند. یعنی شهرها را آن‌قدر توسعه ندهیم و این‌قدر بلندمرتبه‌سازی نکنیم و اطراف شهرها شهرک‌هایی ایجاد کنیم که این شهرک ها با قطار حومه به شهر متصل شوند و از شهرک به راحتی بتوانند ظرف ۲۰ دقیقه با قطار شهری به تهران و مرکز کار برسند و در این زمینه باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را انجام دهیمتا از ای مشکل فاصله بگیریم.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه من خوشحال هستم که در شرایط جنگ اقتصادی که سومین سال جنگ اقتصادی تحمیلی بر مردم عزیز ما هست و در شرایط کرونایی با تلاش همه مردم و مسئولین امسال شاهد افتتاح های بسیار مهم هستیم و تا پایان سال همین برنامه ها را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: من بر توصیه دیروز مقام معظم رهبری تاکید می کنم که بر مسئله تاکید وحدت ملی تاکید کردند که همه قوا باید تلاش کنند که این وحدت ملی افزوده شود و اگر یک روز از عمر دولت یا مجلس یا قوه قضائیه بگذرد و در آن روز کاری شود یا سخنی گفته شود که فاصله و شکاف بین مردم را زیاد کند، بر خلاف قانون و شرع و توصیه مقام معظم رهبری هست.
 
وی افزود: همه باید به توسعه وحدت ملی کمک کنیم و این وحدت ملی است که قدرت ملی را برای ما می سازد و این قدرت ملی است که دیگران را وادار می کند تا در برابر حقوق مردم ایران سر فرود بیاورند و تعظیم کنند.
 
روحانی تاکید کرد: تردید ندارم که ایستادگی سه ساله ملت ایران دولت آینده آمریکا را وادار خواهد کرد که در برابر مردم ایران کرنش کنند و به تعهداتشان باز گردند و تحریم ها شکسته شود. همه ما باید تلاش کنیم تحریم‌ها بی‌اثر و یا کم اثر شود و این وظیفه اول ما است و هم باید تلاش کنیم تحریم ها شکسته شود.
 
وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد بی اثر کردن تحریم‌ها خاطرنشان کرد:‌ همانطور که مقام معظم رهبری دیروز فرمودند، یک ساعت نباید به تاخیر بیفتد و دولت باید همه توان خود را به کار بگیرد تا تحریم شکسته شود و تاخیر یک ساعت هم برای دولت مجاز نیست و این رهنمود بسیار مهمی بود که دیروز مقام معظم رهبری تاکید کردند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همه توان و تلاش خودش را در این راه به کار خواهد گرفت و من به مردم اطمینان می دهم که مقاومت و ایستادگی مردم قطعاً موجب تسلیم دشمن در برابر قدرت ملی ما خواهد شد، اظهار داشت:‌ امیدوارم ما روز به روز شاهد توسعه و آبادانی بیشتر کشور بزرگ ایران در سایه هم افزایی، همکاری، وحدت و اتحاد ملی باشیم.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها