jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۱۷۰   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۲

کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی با انجام چندین عملیات ضربتی، راهزنان ساطوربه‌دستی را دستگیر کردند که زورگیری خونین وحشتناکی را در محور کمربند سبز مشهد رقم زده بودند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از همشهری آنلاین به نقل از روزنامه خراسان، ماجرای راهزنی خونین در جاده کمربند سبز مشهد، چند روز قبل و زمانی آغاز شد که راننده یک دستگاه تریلر که در یکی از کارخانجات سیمان فعالیت دارد، شبانه وارد جاده کمربندی شد. او تصمیم گرفت تریلر را در حاشیه جاده پارک کند زیرا وجود روستاهایی در نزدیکی محور کمربند سبز مشهد، احساس «امنیت» بیشتری را بین رانندگان خودروهای سنگین، ایجاد می کرد.
 
دستگیری ۵ سارق خشن که رانندگان تریلر را غارت می‌کردند | راهزنی خونین در جاده کمربند سبز مشهد
راننده میان سال که قصد داشت شب را در منزلش استراحت کند و صبح برای بارگیری به کارخانه برود، مشغول جداسازی قسمت بار تریلر از خودروی سنگین شد تا آن را کنار جاده بگذارد و خودش با خودرو بدون تریلی به منزل برود. در حالی که راننده با لوازم و ابزار جداسازی، مشغول بازکردن قطعات بود، ناگهان یک دستگاه پراید که ۵ جوان سرنشین آن بودند، در حاشیه جاده و کنار تریلر متوقف شد. در یک لحظه افرادی از پراید بیرون پریدند و در حالی که سلاح های سرد وحشتناکی مانند ساطور را در دست می فشردند به سوی راننده تریلر حمله ور شدند. مهاجمان بی رحم در تاریکی شب به ضرب و جرح راننده پرداختند و ضربات سلاح سرد را به طور دلخراشی بر پیکر وی فرود آوردند.
راننده که غافلگیر شده و هنوز در شوک بود، فریاد می زد و کمک می خواست اما به دلیل تردد کم در محور کمربند سبز، صدایش فقط در فضا می پیچید و کسی به دادش نمی رسید. مهاجمان ساطور به دست پای راننده را نیز شکستند و با سرقت گوشی تلفن و مبلغ ۲ میلیون تومان وجه نقد، سوار بر پراید در حالی از محل گریختند که راننده زخمی از شدت درد به خود می پیچید و نیازمند کمک بود.
در همین حال برخی از اهالی روستا و رانندگان عبوری به داد او رسیدند و با اورژانس تماس گرفتند. این گونه بود که راننده مجروح با کمک نیروهای امدادی به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد انتقال یافت و بلافاصله تحت مداوا قرار گرفت.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این ماجرا و چگونگی دستگیری اعضای باند راهزنان مخوف گفت: به محض دریافت گزارش زورگیری از راننده در جاده کمربند سبز، بی‌درنگ دستورات ویژه ای برای پیگیری این پرونده راهزنی صادر شد و گروه ورزیده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن، زیر نظر مستقیم سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کردند.
سردار ابراهیم قربانزاده افزود: با توجه به اهمیت موضوع و این که احساس امنیت رانندگان در نقطه ای از حاشیه شهر خدشه‌دار شده بود، گروه ویژه کارآگاهان پس از بررسی های علمی و کارشناسی این ماجرا، به ردزنی های اطلاعاتی پرداختند و به صورت میدانی پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند. این مقام ارشد پلیس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بررسی شیوه و شگرد زورگیران برای دستبرد به اموال راننده تریلر موجب شد کارآگاهان روند تحقیقات را تغییر بدهند و با استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین پلیسی برای شناسایی زورگیران مخوف اقدام کنند.
وی با اشاره به تلاش شبانه روزی گروه ویژه کارآگاهان با هدایت سرهنگ قنبری (رئیس اداره مبارزه با سرقت آگاهی) تصریح کرد: کارآگاهان پس از چند روز فعالیت های گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از پلاک انتظامی خودروی پراید رسیدند و موفق شدند مالک آن را در یکی از همان روستاهای اطراف کمربند سبز شناسایی کنند.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار کرد: با این سرنخ، بی‌درنگ کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی وارد عمل شدند و ۵ عضو این باند را در چند عملیات جداگانه و ضربتی به دام انداختند.
این مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: در حالی که راننده مجروح هنوز در بیمارستان بستری بود، بازجویی های تخصصی از اعضای این باند خطرناک راهزنی به سرپرستی سرهنگ «جواد میش‌مست» آغاز شد. متهمان درحالی به زورگیری وحشتناک از راننده تریلر اعتراف کردند که بررسی های پلیس نشان داد آنها با همین شگرد خطرناک به راننده یک کامیون دیگر نیز که خودروی خود را در حاشیه جاده کمربند سبز متوقف کرده و در حال استراحت بود، حمله‌ور شده اند.
به گفته جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی، تحقیقات درباره دیگر جرایم احتمالی اعضای این باند و همچنین دستگیری عوامل مرتبط با آنان همچنان ادامه دارد.  


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر