jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۱۱۶   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۳

هند از احداث بزرگ‌ترین پارک تولید انرژی تجدیدپذیر دنیا با مساحت شهر تهران و با ظرفیت تولید ۳۰ گیگاوات برق خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، «نارندرا مودی»، نخست وزیر هند از پروژه عظیم ساخت بزرگ‌ترین پارک تولید انرژی تجدیدپذیر دنیا در‌ بخش «کوتچ» واقع در غرب ایالت «گجرات» رونمایی کرد. این مرکز منطقه‌ای به مساحت ۷۲ هزار و ۶۰۰ هکتار یعنی تقریباً به وسعت شهر تهران را در بر می‌گیرد و شامل پنل‌های خورشیدی، واحدهای ذخیره انرژی خورشیدی و توربین‌های بادی می‌شود.
 
تصمیم هند برای احداث بزرگ‌ترین پارک انرژی تجدیدپذیر دنیا با مساحت تهران+عکس

مودی در مراسم رونمایی اعلام کرد که این «پارک انرژی» بزرگ‌ترین مرکز تولید انرژی تجدیدپذیر در دنیا خواهد شد و ظرفیت تولید ۳۰ هزار مگاوات برق را خواهد داشت. وی همچنین از احداث یک نیروگاه نمک‌زدایی آب در نزدیکی این پارک خبر داد و گفت: «ایمنی انرژی و ایمنی آب در قرن بیست و یکم بسیار مهم است. با احداث پارک انرژی تجدیدپذیر و نیروگاه نمک‌زدایی در مسیر تحقق این دو هدف گام برمی‌داریم.»
 
تصمیم هند برای احداث بزرگ‌ترین پارک انرژی تجدیدپذیر دنیا با مساحت تهران+عکس

هند اهداف بلندپروازانه‌ای برای تولید انرژی پاک دارد و می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ و ۲۰۳۰ به ترتیب ۱۷۵ و ۴۵۰ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر تولید کند. مودی اضافه کرد که ساخت این پارک انرژی به دومین کشور پرجمعیت جهان کمک می‌کند تا میزان انتشار گاز کربن دی اکسید را سالانه تا ۵۰ میلیون تن کاهش دهد. نیروگاه نمک‌زدایی آب پس از بهره‌برداری قادر به شیرین کردن روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر آب برای ۸۰۰ هزار نفر از ساکنین منطقه کم آب کوتچ خواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو