jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۳۹۵   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۳

سفارت روسیه اعلام کرد تلاش رسانه‌های آمریکایی برای مقصر دانستن روسیه در حملات سایبری بی‌نتیجه است.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، اسپوتنیک نوشت سفارت روسیه در آمریکا با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری فیس بوک خود اعلام کرد که تلاش رسانه‌های آمریکایی برای مقصر جلوه دادن هکر‌های روسی در حملات اخیر علیه نهاد‌های دولتی آمریکا بی اساس است.

خبرگزاری رویترز دیروز یکشنبه گزارش داد یک گروه هکری که ادعا می‌شود از طرف یک دولت خارجی حمایت می‌شود، داده‌های وزارت خزانه داری آمریکا و اداره ارتباطات و اطلاعات ملی را به سرقت برده است.

روزنامه واشنگتن پست نیز  مدعی شد که گروه هکری Cozy Bear، که گفته می‌شود با دولت روسیه مرتبط هستند، احتمالاً عامل این حمله سایبری بوده است. هیچ مدرکی برای ادعا‌ها ارائه نشده است.

سفارت روسیه در آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به تلاش‌های بی مورد دیگر رسانه‌های آمریکایی برای مقصر دانستن روسیه در حملات هکری به ارگان‌های دولتی آمریکا رسیدگی کردیم. ما مسئولیت پذیر هستیم. فعالیت‌های مخرب در فضای اطلاعات با اصول سیاست خارجی روسیه، منافع ملی و درک ما از روابط بین ایالتی مغایرت دارد. روسیه در حوزه سایبری عملیات تهاجمی انجام نمی‌دهد.

سفارت اضافه کرد که روسیه به طور فعال در حال ترویج توافق نامه‌های امنیت سایبری دوجانبه و چند جانبه است، اما بسیاری از پیشنهادات آن در مورد گفتگوی سازنده و برابر با آمریکا بی پاسخ مانده است.

حمله سایبری دیروز به دنبال حمله سایبری هفته گذشته به شرکت «فایر آی» انجام شده است و در حال حاضر، سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا این دغدغه را دارند که هکر‌ها از ابزار‌هایی مشابه برای نفوذ به دیگر سازمان‌های آمریکا استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر