jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۲۹۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۲۶

بخشدار بخش سنگان شهرستان خواف گفت: وقوع حادثه به علت عدم رعایت نکات ایمنی توسط معدن کاران و سهل‌انگاری شرکت پیمانکاری بوده است.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، حمیدرضا طاهری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به فوت دو تن از معدن کاران در معدن سنگان خواف در پی وقوع سانحه، عنوان کرد: این حادثه در یکی از معادن پلاسری سنگ‌آهن سنگان حوالی ساعت ۲۲ شب گذشته، ۲۲ آذر ماه، رخ‌ داد و دو معدن کار جهت تمیز کردن قیف دستگاه سپراتور بدون اطلاع به درون دستگاه رفته بودند که متاسفانه دچار سانحه شدند و تاریکی شب هم در کاهش سطح ایمنی مؤثر بوده است.
 
مرگ دو کارگر در معادن سنگ‌آهن خواف/جزئیات حادثه در دست بررسی است
وی افزود: جزئیات این حادثه در دست بررسی است اما آنچه مشخص است، این معدن‌کاران نیروهای به کار گرفته توسط یک شرکت پیمانکاری بوده‌اند و وقوع حادثه به علت عدم رعایت نکات ایمنی توسط معدن‌کاران و سهل‌انگاری شرکت پیمانکاری بوده است.
طاهری با اشاره به تکرار حوادث در این معدن در سال‌های اخیر گفت: در تمام معادن سنگ ‌آهن موجود در بخش سنگان احتمال بروز اتفاقات وجود دارد اما تا جایی که توانستیم تلاش کرده‌ایم از بروز این حوادث تلخ جلوگیری شود؛ به همین منظور از مدیران معادن و مدیران بخش‌های ایمنی دعوت‌ شده و تاکید کرده‌ایم تا شرایط لازم برای ایمنی فراهم شود تا برای نیروها مشکلی پیش نیاید.
بخشدار بخش سنگان شهرستان خواف اظهار کرد: متاسفانه برخی از پیمانکاران و نیروهای شاغل در معادن بی‌احتیاطی می‌کنند، این اتفاق تلخی که رخ داد تنها با یک اطلاع‌رسانی ساده می‌توانست از بروز آن جلوگیری کرد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر