jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۲۶۱   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۸

سفیر آمریکا در بغداد در دیدار با مشاور امنیت ملی عراق بر تداوم کاهش نیروهای کشورش در عراق تاکید کرد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، سفیر آمریکا در بغداد تاکید کرد که آمریکا به روند کاهش نیروهای خود در عراق ادامه می‌دهد.

دفتر «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «متیو تولر» سفیر آمریکا در بغداد امروز به دیدار الاعرجی رفت و در این دیدار ، آنها درباره وضعیت کلی سیاسی و امنیتی منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، بر اساس این بیانیه، دو طرف در این دیدار بر اهمیت وجود امنیت و ثبات بیشتر در منطقه و ادامه جنگ با تروریسم تا خشکاندن منابع مالی آن تأکید کردند.

سفیر آمریکا هم از تداوم حمایت کشورش از دولت عراق و ادامه روند کاهش نیروهای آمریکایی و باز استقرار این نیروها در منطقه گفت و تاکید کرد: «این قضیه از طریق ادامه همکاری مشترک میان بغداد و واشنگتن در زمینه اطلاعاتی و امنیتی برای مبارزه با تروریسم محقق خواهد شد.»

در پایان این بیانیه آمده است:« الاعرجی همچنین با سفیر آمریکا درباره راه‌های توسعه روابط میان عراق و آمریکا در زمینه‌های اقتصادی، مالی و تجاری که منافع دو کشور را تامین می‌کند، گفت‌وگو کرد.»


آمریکا دی ۱۳۹۸ در یک حمله هوایی شهید سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی را در فرودگاه بغداد به شهادت رساند؛ به دنبال این اتفاق؛ پارلمان عراق مصوبه اخراج نظامیان تروریست آمریکا را تصویب کرد.

گروه‌ها و احزاب متعدد عراقی بر اجرای هر چه سریع‌تر این مصوبه تاکید دارند و مقامات عراقی هم در دیدار با مقامات آمریکایی بر لزوم خارج شدن هر چه سریع‌تر نظامیان آمریکایی از عراق طبق یک جدول زمانی مشخص تاکید دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر