jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۰۰۹   ۲۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۴

آقای دیس اعتقاد دارد فولکس واگن اکنون در حوزه پلتفرم‌های الکتریکی و محصولات متنوع برقی یک شرکت پیشگام است و تلاش خواهد کرد در زمینه نرم‌افزارهای خودرویی نیز جایگاه مشابهی داشته باشد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، هربرت دیس (Herbert Diess) مدیرعامل کمپانی فولکس واگن اخیرا در اظهار نظری جالب گفته اتومبیل‌های خودران بین سال‌های 2025 الی 2030 راهی خیابان‌ها خواهند شد. آقای دیس در گفتگویی که با هفته‌نامه Wirtschaftswoche داشته، پیشرفت‌های موجود در زمینه تراشه‌های کامپیوتری و هوش مصنوعی را عامل افزایش شتاب توسعه فناوری خودران و تکنولوژی‌های مربوطه دانسته است. وی در این رابطه گفته:
«می‌توان حدس زد که سیستم‌های پیشرفته بزودی خواهند توانست بر شرایط پیچیده رانندگی خودران غلبه کنند.»
 
ورود خودروهای خودران به خیابانها تا سال 2030+عکس

مدیرعامل 62 ساله فولکس واگن که از سال 2015 بر صندلی مدیریت این کمپانی تکیه زده است، قبلا در شرکت ب‌ام‌و مشغول به کار بود. رسوایی ناشی از تقلب در اعلام میزان گازهای آلاینده (دیزل‌گیت) سبب شد آقای دیس به فولکس واگن نقل مکان کند.
پس از این رسوایی و جابجایی‌های که در بالاترین سطح مدیریتی کمپانی رخ داد، فولکس واگن با سرمایه‌گذاری‌های عظیم روی خودروهای برقی مدام تلاش کرده به نوعی اشتباه خود را جبران کند. شاید بدانید این شرکت در نظر دارد 73 میلیارد یوروی دیگر (87 میلیارد دلار) را برای توسعه پیشرانه‌های الکتریکی و تکنولوژی‌های ارتباطی اختصاص دهد.
بخشی از سرمایه‌گذاری هنگفت فولکس واگن صرف راه‌اندازی سازمان Car.Software خواهد شد. این سازمان ماموریت دارد نرم‌افزاری اختصاصی برای محصولات فولکس واگن توسعه دهد. در گام بعدی این نرم‌افزار به پروژه آرتمیس آئودی اضافه خواهد شد تا امکان تولید اتومبیل‌های کاملا خودران میسر شود.
 
ورود خودروهای خودران به خیابانها تا سال 2030+عکس

آقای دیس اعتقاد دارد فولکس واگن اکنون در حوزه پلتفرم‌های الکتریکی و محصولات متنوع برقی یک شرکت پیشگام است و تلاش خواهد کرد در زمینه نرم‌افزارهای خودرویی نیز جایگاه مشابهی داشته باشد. وی هدف از پیشتازی در این زمینه را برآورده کردن نیازهای مشتریان حقیقی و دستیابی به حمل و نقل کاملا متصل و پایدار در آینده اعلام کرده است. برای تحقق این هدف فولکس واگن چندی پیش بودجه تکنولوژی‌های دیجیتال را دو برابر افزایش داد.
 
ورود خودروهای خودران به خیابانها تا سال 2030+عکس

نکته حائز اهمیت اینکه به باور مدیران فولکس واگن، این شرکت در عرض ده سال آینده خواهد توانست حدود 26 میلیون خودروی تمام الکتریکی را برای بازارهای بزرگی چون اروپا، چین و ایالات متحده تولید کند. از این رقم تقریبا 19 میلیون دستگاه از پلتفرم اختصاصی MEB سود خواهند برد و بقیه مدل‌ها بر مبنای پلتفرم PPE که مختص خودروهای قدرتمند و اسپرت است، تولید خواهند شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.