jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۹۳۲   ۲۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۷

ارتش اوکراین 75 دستگاه از خودروی جنگی پیاده نظام مدل BTR-4E ساخت شرکت KMDB این کشور را سفارش داده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، ارتش اوکراین سفارشی را برای خرید خودروهای جنگی پیاده نظام سری BTR-4E به شرکت KMDB این کشور داده است. در این سفارش به غیر از 75 دستگاه زره پوش مورد نظر یک دستگاه خودروی فرماندهی مدل BTR-4K و یک دستگاه خودروی بازیابی زرهی BREM-4RM نیز وجود دارد. شرکت سازنده اعلام کرده است که این سفارش برای 27 هزار نفر و 100 شرکت مختلف در اوکراین ایجاد اشتغال خواهد کرد.
 
ارتش اوکراین زره پوش جدید سفارش داد+عکس
ارتش اوکراین زره پوش جدید سفارش داد+عکس

زره پوش BTR-4E ساخت اوکراین در حقیقت یک خودروی جنگی پیاده نظام با الگوبرداری از طرح سری معروف BTR ساخت شوروی سابق است که به غیر از ارتش اوکراین در اندونزی ، عراق ، میانمار و نیجریه نیز وارد خدمت شده است. این زره پوش ها در شرق اوکراین و در عراق در مقابل گروه تروریستی داعش سابقه حضور مستقیم در درگیری را دارند. وزن این زره پوش بسته به نوع حفاظت می تواند بین 17 تا 25 تن باشد و در نقش های مختلف با گزینه های تسلیحاتی یا تجهیزاتی مختلف به مشتری ارائه شود. این زره پوش معمولا در کنار سه خدمه اصلی خود می تواند 8 سرباز را نیز حمل کرده و با تسلیحاتی مثل توپ 30 میلی متری ، موشک های ضد زره هدایت شونده و تیربار 7.62 میلی متری مجهز شود. قابلیت حرکت در آب و به نوعی انجام عملیات های دو زیست از جمله شاخصه های قابل توجه این زره پوش ها به حساب می آید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو