jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۹۲۹   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۰

تحقیقات جدید نشان داده است که سرنشینان خودرو برای اینکه احتمال گرفتن ویروس از یک فرد ناقل را در اتومبیل از بین ببرند باید شیشه ها را پایین بکشند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک مطالعه نشان داده است که در صورت عدم باز شدن پنجره های اتومبیل ، ذرات ویروس کرونا در هوا فقط در یک ربع ساعت می توانند به میزان قابل توجهی برسند تا یک فرد دیگر را آلوده کنند.

این ذرات حتی می توانند تقریباً چهار ساعت معلق بمانند اما باز کردن همه پنجره ها موثرترین راه برای اطمینان از تهویه مناسب و کاهش خطر انتقال در صورت آلودگی مسافر یا راننده است.

با این حال ، اگر در ماه های سرد و مرطوب زمستان این امکان وجود نداشته باشد ، فقط دو پنجره باز می تواند خطر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

مطابق شبیه سازی های رایانه ای ، بهترین چیدمان این است که مسافر به صورت مورب در پشت راننده بنشیند و شیشه سمت عقب راننده عقب و همچنین شیشه ای را که در سمت سرنشین عقب قرار دارد باز شود.

تهویه هوا برای کاهش تعداد ذرات ویروسی از یک فرد مبتلا به کرونا سلاحی قدرتمند در کاهش خطر انتقال است.

این یافته ها در ژورنال Science Advances منتشر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش