jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۳۸۲   ۲۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از تلف شدن ۱۲ قطعه باکلان در سواحل بابلسر خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از همشهری‌آنلاین؛ حسینعلی ابراهیمی کارنامی گفت: ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر بعد از ظهر امروز چهارشنبه لاشه این باکلان ها را کشف کردند. لاشه این پرندگان به دلیل احتمال ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان به اداره کل دامپزشکی تحویل شد ، پیش از این نیز لاشه تعدادی از پرندگان مهاجر در تالاب‌های محمودآباد و فریدونکنار کشف شده بود که دامپزشکی استان ابتلای آنها به این بیماری را تایید کرد.
 
مرگ مشکوک مرغان دریایی در ساحل بابلسر | هشدار برای آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با هشدار نسبت به سرعت انتشار بیماری آنفلوآنزای پرندگان ، گفت: با توجه به اینکه پرندگان مهاجر محل خاصی ندارند و شعاع پروازی آن‌ها زیاد است احتمال سرایت آلودگی به دیگر مناطق استان نیز وجود دارد. اگرچه تلفات ناشی از آنفلوآنزای پرندگان فعلا فقط در پرندگان مهاجر دیده شده است، اما مردم و دارندگان طیور بومی و محلی باید هشدارهای لازم را جدی بگیرند، چون احتمال ابتلای طیور بومی به این بیماری نیز وجود دارد.
وی گفت: مردم  از خرید، فروش، عرضه و مصرف پرندگان مهاجر خودداری کنند. از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده لاشه هرگونه پرنده از دست زدن به آن خودداری و ماموران محیط زیست یا دامپزشکی را مطلع کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از روستاییانی که ماکیان محلی نگهداری می‌کنند نیز خواست از رها سازی غاز و اردک در مزرعه و تالاب‌ها جدا خودداری کنند.
باکلان‌ها از مرغان دریایی میان‌جثه تا بزرگ‌جثه هستند که رنگ سیاه صیقلی و گردنی بلند دارند و انگشتان پاهایشان با پرده‌ای به هم متصل است.
اولین نمونه مرگ پرنده مهاجر بر اثر آنفولانزا هفته ی گذشته در تالاب ازباران فریدونکنار مشاهده شد و همچنین روز گذشته نیز علت تلف شدن سه قطعه قوی مهاجر در تالاب سرخرود آنفلوانزای حاد پرندگان اعلام شد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر