jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۳۱۶۰   ۱۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۰

وزیر جدید امور خارجه سوریه گفت: باید بار دیگر تسلیت خود را به جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت فرمانده بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم می‌کردیم چون ما هم ایشان را از دست دادیم.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، روزنامه‌های ایران و الوفاق با فیصل المقداد، وزیر جدید امرو خارجه سوریه که به تهران سفر کرده است، گفتگویی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

ما هم حاج قاسم را از دست دادیم

- سلام‌های آقای بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه را به رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری آقای حسن روحانی و برادران مسئول در جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کردم.

- باید بار دیگر تسلیت خود را به جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت فرمانده بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم می‌کردیم چون ما هم ایشان را از دست دادیم.

- همچنین تسلیت عرض کنیم به مناسبت شهادت دانشمند بزرگ شهید محسن فخری‌زاده که خون ایشان هنوز خشک نشده است و ما بار دیگر خدمت مسئولان ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی به این مناسبت تسلیت عرض می‌کنیم.

سردار سلیمانی مبارزه ضدتروریسم صهیونیستی را تقویت کرد

- رفتن این بزرگان ضایعه‌‌ای است بزرگ. معتقدیم که بزرگمردانی را از دست دادیم و این رفتار تروریستی و مجرمانه امریکا و رژیم نژادپرست صهیونیستی را محکوم می‌کنیم و در سختی‌ها کنار ملت ایران می‌ایستیم و مطمئن هستیم ملتی که چنین بزرگمردانی را تقدیم کرده است قطعاً ده‌ها فرمانده و دانشمند را به جای این بزرگان ارائه خواهد کرد.

- شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرماندهی بزرگ بود و نقش ایشان در مبارزه با تروریسم را فراموش نمی‌کنیم. ایشان نقش اساسی در تقویت مبارزه علیه تروریسم داشتند؛ چه این تروریسم غربی امریکایی باشد یا تروریسم صهیونیستی. ایشان مبارزه ضدتروریسم صهیونیستی را تقویت کرد.

پاسخ به جنایت‌های امریکا و صهیونیست‌ها قطعی است

- ما به شهید بزرگ درود می‌فرستیم و ملتی که چنین بزرگانی را به دنیا آورده‌‌اند قطعاً بزرگانی را خواهند آورد که در مقابل توطئه‌های غربی که به دنبال تثبیت رژیم صهیونیستی در منطقه هستند، خواهند ایستاد.

- مطمئنیم که پاسخ به جنایت‌های امریکا و صهیونیست‌ها قطعی خواهد بود حتی اگر هم زمان آن طولانی شود، چون ملت‌ها شهدایشان را فراموش نخواهند کرد.

- صهیونیست‌ها نخواهند توانست کاری کنند که ما قدس، فلسطین و جولان را فراموش کنیم. ما اکنون با اسرائیل از طریق مبارزه با نوکرانش در منطقه می‌جنگیم و سوریه این راه را ادامه خواهد داد و نمی‌گذارد حقوق مردم سوریه پایمال شود.

محور مقاومت آماده است

- محور مقاومت آماده است تا مبارزه‌‌اش را تا محقق کردن مأموریت‌های اساسی‌‌اش که شکست توطئه‌‌ای امپریالیستی است ادامه دهد و توطئه‌های جدایی‌طلبی و دیگر توطئه‌ها را نیز به شکست بکشاند.

- ادلب بخشی از خاک سوریه است مانند دیگر مناطق سوریه مثل سویداء و لاذقیه و حمص و حماه و دیرالزور و... مبارزه علیه هر تلاشی برای توطئه‌های غربی و جدایی‌طلبی و تقسیم سوریه ادامه دارد.

- تلاش می‌کنند دولت سوریه را با حضور غیرقانونی نیروهای امریکایی در کشورمان تضعیف کنند، لذا وقتی حضور غیرقانونی نظامی در خاک سوریه وجود دارد مقاومت بیشتر خواهد شد و باید منتظر هرچیزی در این زمینه باشند.

باید همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه را تقویت کرد

- این همکاری (با ایران) در همه زمینه‌ها خواهد بود و باید آن را تقویت کرد بخصوص در حوزه اقتصادی، چون امروز تحریم‌های یکجانبه را علیه مردم سوریه و گسترش آن به سمت ایران و روسیه و حتی چین شاهد هستیم و ما این تحریم‌های یکجانبه را محکوم می‌کنیم و باید متوقف شود. امریکایی‌ها مدعی هستند که طرفدار مردم هستند و این در حالی است که تحریم، مردم را در سوریه، ایران و کوبا هدف قرار داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر