دیوان عالی آمریکا روز سه‌شنبه درخواست جمهوری‌خواهان ایالت پنسیلوانیا برای ابطال پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت کلیدی را رد کرد.
کد خبر: ۱۲۹۳۱۲۲
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، دیوان عالی آمریکا درخواست تیم حقوقی ترامپ برای به چالش کشاندن اعتبار پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در ایالت پنسیلوانیا را رد کرد.
 
این درخواست توسط جمهوری‌خواهان ایالت پنسیلوانیا مطرح شده و طی آن مشروعیت 2.5 میلیون آرای پستی انتخابات ریاست جمهوری 2020 در این ایالت زیر سوال برده شده است.
 
دیوان عالی آمریکا دادخواست «مایک کلی» نماینده جمهوریخواه کنگره و متحد ترامپ درباره عدم قانونی بودن آرای پستی را رد کرد.
 
پنسیلوانیا یکی از ایالت‌های کلیدی است که در پیروزی احتمالی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش مهمی ایفا کرده است. جمهوری‌خواهان در انتخابات سال 2016، توانسته بودند که آرای الکترال این ایالت را بدست بیاورند.
 
بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در طول هفته گذشته دو مرتبه با رئیس مجلس نمایندگان ایالت پنسیلوانیا تماس گرفته تا از او درخواست کند نتیجه آراء انتخاباتی در این ایالت را به نفع وی تغییر دهند.
 
ترامپ علی‌رغم شکست‌های پی در پی در پرونده‌های حقوقی مربوط به تخلف‌ انتخاباتی در دادگاه‌های مختلف سراسر آمریکا، همچنان به تکرار ادعاهای بی‌اساس خود مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اصرار دارد.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها