jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۹۰۰   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۰

زن 90 ساله نخستین فردی در جهان شد که به طور رسمی در آغاز واکسیسناسیون سراسری علیه کرونا در جهان این واکسن را می زند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل،  یک زن 90 ساله از کاونتری انگلیس امروز اولین کسی در جهان شد که واکسن ویروس کرونا را به صورت رسمی و نه به صورت آزمایشی زد. اقدام کشور بریتانیا برای پایان دادن به بیماری کرونا از امروز با واکسیناسیون همگانی آغاز شد. امروز به روزی ملی «V-Day» شناخته می شود، روزی که در آن واکسن کرونا کار خود را به طور رسمی در جهان آغاز شد.

سرویس خدمات بهداشتی بریتانیا از صبح امروز بزرگ ترین واکسیسناسیون تاریخ انگلیس را در 50 سایت بیمارستانی در سراسر این کشور آغاز کرده است. در نخستین گام بالای 80 ساله ها واکسیناسیون می شوند و سپس بیمارستان های آسیب پذیر و خط مقدم کارکنان خانه های سالمندان در رده بعدی قرا ردارند.

این زن 90 ساله که نخستین فردی در جهان شد که واکسن را به طور رسمی می زند مارگارت کینان نام دارد و هفته آینده 91 ساله می شود. واکسنی که به او زده شد متعلق به کمپانی فایزر است.

خانم کینان ، که برای دوستان و خانواده خود به عنوان "مگی" شناخته می شود ، با پوشیدن یک تی شرت آبی شاد "کریسمس مبارک" ، در حالی که پرستار می پارسونز در بیمارستان دانشگاه کاونتری و وارویک شایر به او تزریق می کند سعی می کند بخندد.

 

نخستین فرد به طور رسمی در جهان واکسن کرونا زد(عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش