jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۹۰۰   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۰

زن 90 ساله نخستین فردی در جهان شد که به طور رسمی در آغاز واکسیسناسیون سراسری علیه کرونا در جهان این واکسن را می زند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل،  یک زن 90 ساله از کاونتری انگلیس امروز اولین کسی در جهان شد که واکسن ویروس کرونا را به صورت رسمی و نه به صورت آزمایشی زد. اقدام کشور بریتانیا برای پایان دادن به بیماری کرونا از امروز با واکسیناسیون همگانی آغاز شد. امروز به روزی ملی «V-Day» شناخته می شود، روزی که در آن واکسن کرونا کار خود را به طور رسمی در جهان آغاز شد.

سرویس خدمات بهداشتی بریتانیا از صبح امروز بزرگ ترین واکسیسناسیون تاریخ انگلیس را در 50 سایت بیمارستانی در سراسر این کشور آغاز کرده است. در نخستین گام بالای 80 ساله ها واکسیناسیون می شوند و سپس بیمارستان های آسیب پذیر و خط مقدم کارکنان خانه های سالمندان در رده بعدی قرا ردارند.

این زن 90 ساله که نخستین فردی در جهان شد که واکسن را به طور رسمی می زند مارگارت کینان نام دارد و هفته آینده 91 ساله می شود. واکسنی که به او زده شد متعلق به کمپانی فایزر است.

خانم کینان ، که برای دوستان و خانواده خود به عنوان "مگی" شناخته می شود ، با پوشیدن یک تی شرت آبی شاد "کریسمس مبارک" ، در حالی که پرستار می پارسونز در بیمارستان دانشگاه کاونتری و وارویک شایر به او تزریق می کند سعی می کند بخندد.

 

نخستین فرد به طور رسمی در جهان واکسن کرونا زد(عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

واریانت‌ هندی، ایران را فتح می‌کند؟

چرخه انتشار کرونا هنوز در کشور گسترده است، هنوز به شکل میانگین روزانه بیش از 11هزار مبتلای جدید شناسایی می‌شود و این زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش