jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۹۰۰   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۰

زن 90 ساله نخستین فردی در جهان شد که به طور رسمی در آغاز واکسیسناسیون سراسری علیه کرونا در جهان این واکسن را می زند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل،  یک زن 90 ساله از کاونتری انگلیس امروز اولین کسی در جهان شد که واکسن ویروس کرونا را به صورت رسمی و نه به صورت آزمایشی زد. اقدام کشور بریتانیا برای پایان دادن به بیماری کرونا از امروز با واکسیناسیون همگانی آغاز شد. امروز به روزی ملی «V-Day» شناخته می شود، روزی که در آن واکسن کرونا کار خود را به طور رسمی در جهان آغاز شد.

سرویس خدمات بهداشتی بریتانیا از صبح امروز بزرگ ترین واکسیسناسیون تاریخ انگلیس را در 50 سایت بیمارستانی در سراسر این کشور آغاز کرده است. در نخستین گام بالای 80 ساله ها واکسیناسیون می شوند و سپس بیمارستان های آسیب پذیر و خط مقدم کارکنان خانه های سالمندان در رده بعدی قرا ردارند.

این زن 90 ساله که نخستین فردی در جهان شد که واکسن را به طور رسمی می زند مارگارت کینان نام دارد و هفته آینده 91 ساله می شود. واکسنی که به او زده شد متعلق به کمپانی فایزر است.

خانم کینان ، که برای دوستان و خانواده خود به عنوان "مگی" شناخته می شود ، با پوشیدن یک تی شرت آبی شاد "کریسمس مبارک" ، در حالی که پرستار می پارسونز در بیمارستان دانشگاه کاونتری و وارویک شایر به او تزریق می کند سعی می کند بخندد.

 

نخستین فرد به طور رسمی در جهان واکسن کرونا زد(عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش