jamejamonline
ورزشی کشتی و وزنه برداری کد خبر: ۱۲۹۲۸۵۸   ۱۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۲

فدراسیون جهانی وزنه برداری نسبت به کاهش اوزان این رشته در المپیک ۲۰۲۴ پاریس واکنش نشان داد و بیانیه صادر کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک تصمیم گرفت سهمیه های وزنه برداری را برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس کاهش دهد. بر این اساس دو وزن در بخش مردان و دو وزن در بخش زنان حذف شد و وزنه برداری در المپیک پاریس در ۵ وزن مردان و ۵ وزن زنان برگزار می شود.

 

      فدارسیون جهانی: وزنه برداران پاک باید تاوان کسانی که می خواستند از راه میانبر به موفقیت برسند، را بدهند

 

پس از این اتفاق فدراسیون جهانی وزنه برداری در بیانیه ای نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

 

سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری نوشت:

 

وزنه برداران پاک هزینه سنگینی را بابت کشورهایی که در المپیک ۲۰۰۸پکن و ۲۰۱۲لندن سعی کردند از راه میانبر به موفقیت برسند، می پردازند.

 

ما به کمک سازمان بین المللی ضد دوپینگ قوانین مربوط به دوپینگ را اصلاح کرده ایم و با جدیت هم اجرای قوانین را دنبال می کنیم. معتقدیم می توانیم معیارهای IOC را برای ماندن در المپیک پاریس برآورده کنیم. همچنین اصلاحات اساسی را نیز در مدیریت فدراسیون جهانی را آغاز کرده ایم.

 

به گزارش ایسنا، در بررسی مجدد نمونه های دوپینگ المپیک پکن و لندن تست بسیاری از وزنه برداران مثبت اعلام شد که رسوایی را برای فدراسیون جهانی وزنه برداری به همراه داشت و پس از آن از وجود فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک در مدیریت فدراسیون جهانی وزنه برداری پرده برداشته شد و تمام این مسائل باعث شد که کمیته بین المللی المپیک سهمیه های وزنه برداری را در المپیک پاریس کم کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر