jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۷۴۲   ۱۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۴

فرمانده انتظامی استان مرکزی

بازداشت اعضای باندجعل مدرک تحصیلی در اراک

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که تحت پوشش صدور مدرک تحصیلی از ۳۶ شهروند اراکی در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند،‌خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین، سردار "حسن مفخمی شهرستانی"در بیان جزئیات این خبر بیان داشت:‌ در چند هفته اخیر با اعلام شکایت هایی از سوی تعدادی شهروند اراکی مبنی بر کلاهبرداری از آنان از سوی یک آموزشگاه در یکی از مناطق شهر اراک، بررسی تخصصی این موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

بازداشت اعضای باندجعل مدرک تحصیلی در اراک

وی افزود: در اظهارات شاکیان این پرونده مشخص شد که این افراد در شبکه های اجتماعی با تبلیغی برای دریافت مدرک تحصیلی برخورد کرده و با مراجعه به این آموزشگاه و پیشنهاد کارکنان آن مبالغی بین ۸۰ الی ۱۵۰ میلیون ریال برای ثبت نام جهت اخذ مدرک تحصیلی به صورت آنلاین پرداخت می کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد:‌ با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، مشخص شد که این آموزشگاه بدون مجوز و به صورت غیرقانونی فعالیت داشته و با این شگرد از افراد متقاضی تحصیل آنلاین برای دریافت مدرک تحصیلی دیپلم کلاهبرداری کرده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:‌ با به کارگیری روش های عملی و تخصصی از سوی کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس، سرانجام در مدت زمانی کوتاه، سرنخ هایی از دست داشتن یک زوج کلاهبردار در این پرونده ها به دست آمد.

سردار مفخمی اضافه کرد:‌ در تکمیل تحقیقات پلیس محل سکونت این زوج که متواری بودند، در یکی از محله های شهرستان اراک شناسایی و هر دو نفر در عملیاتی دستگیر شدند و در ادامه نیز خانمی که به عنوان منشی آموزشگاه با آنان همکاری داشت نیز دستگیر شد.

وی در ادامه بیان داشت: تاکنون ۳۶ نفر از شهروندان که در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری شده است، شناسایی شده اند و تحقیقات تکمیلی از آنان همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان با بیان اینکه اعضای این باند کلاهبرداری با دستور قضائی روانه زندان شدند، خاطر نشان کرد:‌ با توجه به احتمال کلاهبرداری های دیگر از سوی این افراد، شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده است، می توانند برای طرح شکایت به پلیس آگاهی استان مراجعه داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها