jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۲۲۲۷   ۱۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۵

از فصل 2022 برای اولین بار پس از 23 فصل، فوتبال باشگاهی اروپا شاهد برگزاری سه رقابت باشگاهی خواهد بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از طرفداری و وب سایت یوفا، نام سومین رقابت باشگاهی اروپا، لیگ کنفرانس اروپا (UEFA Europa Conference League) خواهد بود، که از سال 2022 آغاز شده و هدف آن شرکت باشگاه های بیشتر و سهیم کردن کشورهای بیشتر در رقابت های باشگاهی اروپا است.

 

  لیگ کنفرانس اروپا، رقابتی که همه کشورهای عضو یوفا را درگیر خواهد کرد

 

در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حداقل 14 قهرمان رقابت های داخلی حاضر هستند، در مرحله گروهی لیگ اروپا بین 8 تا 11 قهرمانی رقابت های داخلی حضور پیدا می کنند و بین 9 تا 12 قهرمان رقابت های داخلی نیز در مرحله گروهی لیگ کنفرانس اروپا شرکت خواهند کرد.

 

تیم های شرکت کننده در لیگ کنفرانس اروپا

در این رقابت ها 184 تیم از تمامی 55 کشور عضو یوفا شرکت خواهند کرد، که 46 باشگاه از طریق حذف از لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در این مسابقات حاضر خواهند شد. قبل از برگزاری مرحله گروهی، سه مرحله مقدماتی و یک مرحله پلی آف برگزار می شود (که آن هم شامل یک مسیر اصلی و یک مسیر قهرمانان خواهد بود برای تیم هایی که از طریق لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا راهی این رقابت ها می شوند.)

در مجموع 32 تیم، برگزار کننده مرحله گروهی این مسابقات خواهند بود که هیچ تیمی به صورت مستقیم در مرحله گروهی حاضر نخواهد شد، بلکه:

  • 17 تیم از طریق مسیر اصلی لیگ کنفرانس اروپا راهی مرحله گروهی می شوند.
  • 5 تیم از طریق مسیر قهرمانان لیگ کنفرانس اروپا راهی مرحله گروهی می شوند.
  • 10 تیم از تیم های حذف شده در مرحله پلی آف لیگ اروپا راهی مرحله گروهی می شوند.

 

نحوه برگزاری لیگ کنفرانس اروپا

32 تیم حاضر در این رقابت ها در 8 گروه 4 تیمی تقسیم می شوند و پس از آن پلی آف مراحل حذفی و سپس مراحل یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال برگزار خواهد شد.

از هر گروه تیم صدرنشین مستقیماً به مرحله بعدی صعود می کند و پلی آف مراحل حذفی میان 8 تیم دوم گروه های لیگ کنفرانس اروپا و 8 تیم سوم برتر گروه های لیگ اروپا برگزار می شود.

 

میزبان اولین فینال لیگ کنفرانس اروپا

شهر تیرانا در کشور آلبانی برگزار کننده اولین فینال لیگ کنفرانس اروپا خواهد بود. استادیوم نشنال آرنا با گنجایش 21690 نفر محل برگزاری فینال خواهد بود.

 

زمان برگزاری مسابقات لیگ کنفرانس اروپا

مسابقات لیگ کنفرانس اروپا همچون لیگ اروپا در روزهای پنج شنبه برگزار خواهد شد، با این حال فینال این مسابقات یک هفته پس از فینال لیگ اروپا برگزار می شود. ساعت برگزاری مسابقات نیز 21:15 و 23:30 خواهد بود.

 

قهرمانی در لیگ کنفرانس اروپا چه مزیتی خواهد داشت

اگر باشگاه قهرمان از طریق رقابت های داخلی مجوز حضور در مراحل گروهی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را کسب نکرده باشد، به طور مستقیم در مرحله گروهی فصل آتی لیگ اروپا حضور پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر