jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۹۰۱ ۱۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۸

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به وجود دارو برای بیماری کرونا در بیمارستان‌ها تاکید کرد: اگر بیمارستانی، بیماری را برای تهیه داروی کرونا به بیرون بفرستد، تخلف کرده است و ما پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون بهداشت مجلس در زمینه تست دارو‌های خارجی بر روی بیماران کرونایی نظارتی دارد؟ اظهار داشت: قطعاً همکارانم این مسائل را پیگیری می‌کنند و اگر تخلفی انجام شده باشد، قطعاً برخورد خواهد شد.

وی با اشاره مراحل ورود داروی خارجی به کشور افزود: در این شرایط کرونایی، دارویی که رسماً برای درمان کرونا تأیید شده باشد، وجود ندارد.

شهریاری در خصوص تاثیرگذاری آمپول رمدیسیویر در روند بهبود بیماری کرونا، ادامه داد: به جهت مسئولیتی که در کمیسیون بهداشت مجلس دارم و به اعتقاد خیلی از پزشکان، اگر به موقع از این دارو در مرحله اولیه استفاده شود، قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیماری کرونا با شرایط هر بیماری احتمال مرگ را بهمراه دارد، بسیاری از بیماران نیز با مراجعه به نمایندگان اعلام می‌کنند که این دارو (آمپول رمدیسیویر) را برایشان فراهم کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین گفت: خوشبختانه اکثر دارو‌ها تولید داخل است و به اندازه مکفی نیز وجود دارد و در اختیار تمام بیمارستان‌ها قرار داده شده است، اگر بیمارستانی بیماری را برای تهیه داروی کرونا به بیرون بفرستد، قطعاً تخلف است و ما نیز پیگیری خواهیم کرد.

شهریاری درباره واردات انسولین با چند برابر قیمت واقعی به کشور هم گفت: پیگیری‌هایی در خصوص واردات انسولین به چند برابر قیمت اصلی از مدیران سازمان غذا و دارو داشتیم که گفته شده است، شرکت خارجی انسولین قلمی را با قیمت غیر واقعی فروخته اند و مذاکراتی انجام شده که بعد از این انسولین با همان قیمتی که به سایر کشور‌ها عرضه می‌شود به ایران بفروشند و اکنون این مشکل برطرف شده است.

وی درباره تخلفات برخی مدیران وقت سازمان غذا و دارو در خصوص واردات دارو با قیمت غیر واقعی گفت: در مورد این تخلفات هم قوه قضاییه، هم سازمان بازرسی و هم نیرو‌های اطلاعاتی ورود می‌کنند که برخورد‌هایی هم تاکنون صورت گرفته است و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر