به بهانه کلین‌ شیت دروازه‌بان جوان لیورپول نگاهی به بهترین دروازه‌بانان دنیا که در اولین بازی خود مثل بوفون، فان‌ درسار یا سزار هیچ گلی دریافت نکرده‌اند، بیاندازیم.
کد خبر: ۱۲۹۱۸۵۴

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مصدومیت آلیسون بکر باعث شد تا ترس به جان هواداران لیورپول بیفتد. ضعف‌های شدید آدریان در دروازه‌ لیورپول باعث شد تا کلوپ به گلر ایرلندی جوان خود اعتماد کند.

کامن کلهر 22 ساله در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا سیوهای بسیار خوبی به ثبت رساند و ضمن کسب رکورد پس از بازی هم با تمجید فراوان کلوپ مواجه شد.

کلهر به یکی از دروازه‌بانانی در لیگ قهرمانان اروپا بدل شد که در اولین بازی خود در مرحله گروهی کلین‌ شیت می‌کنند.

در زیر می‌خواهیم به ذکر کلین‌شیت‌های گلرها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا بپردازیم.

کامن کلهر: در بازی لیورپول و آژاکس، ستاره 22 ساله سیوهای فوق‌العاده‌ای را به ثبت رساند و توانست یکی از مهره‌های کلوپ در برد یک بر صفر لیورپول شود.

ادواردو مندی: پس از ضعف و اشتباهات عجیب کپا آریزابالاگا، ادواردو مندی از لیل خریداری شد و بلافاصله این دروازه‌بان سنگالی نشان داد که چه توانایی ها دارد.

چلسی در خط دفاع بسیار خوب کار کرده و یکی از عوامل، سیوهای فوق‌العاده مندی در دروازه بوده است.

مندی در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا برای چلسی مقابل سویا توانست کلین‌شیت کند. این بازی با تساوی صفر بر صفر در همین فصل به اتمام رسید.

آندره اونانا: گلر کامرونی آژاکس در فصل 2018-2019 در لیگ قهرمانان اروپا مقابل آ.اک آتن توانست کلین‌شیت کند. او در آن فصل با آژاکس درخشان ظاهر شد و به یکی از مهره‌های اصلی تن‌هاگ در آن تیم لقب گرفت. تیمی که تمامی رقبا را شکست داد و در نیمه نهایی در ثانیه‌های پایانی تسلیم تاتنهام پوچتینو شد.

در آن بازی که در تاریخ 19 سپتامبر 2018 (28 شهریور 97) آژاکس مقابل آ.اک به برتری 3 بر صفر رسید.

آلیسون بکر: دروازه‌بان کنونی لیورپول که به یکی از مهره‌های اصلی کلوپ در قهرمانی اروپا و جزیره بدل شده بود، پیش از آنفیلد در رم و المپیکو می‌درخشید.

در آن فصلی که رم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا آلیسون بکر در دروازه دی‌فرانچسکو درخشان ظاهر شد.

او در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن رم به مصاف اتلتیکومادرید سیمئونه رفت و توانست کلین‌شیت کند.

این بازی که در تاریخ 12 سپتامبر 2017 (21 شهریور 96) برگزار شد با تساوی صفر بر صفر رم و اتلتیکو به پایان رسید.

خسوس ناواس: گلر کاستاریکایی، پس از درخشش در جام جهانی به خاطر اینکه رئال مادرید نتوانست دخه‌آ را خریداری کند به دروازه‌بان اول مادرید بدل شد. با اینکه کسی او را قبول نداشت و به عنوان یک مهره کوچک تر از باشگاه می‌شناخت ولی ناواس به یکی از بهترین گلرهای آن زمان بدل شد و توانست با مادرید 3 بار قهرمان اروپا شود.

خسوس ناواس در اولین بازی خود برای رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بازل سوئیس کلین شیت کرد و باعث برد تیمش شد.

این بازی در تاریخ 26 نوامبر 2014 (5آذر 93) برگزار شد و رئال مادرید در خاک سوئیس مقابل بازل به برتری یک بر صفر رسید.

مارک آندره تراشتگن: گلر آلمانی بارسلونا که اکنون به یکی از گلرهای برتر دنیا بدل شده است در فصل 2014-2015 گلر دوم این تیم بود. آن زمان براوو در لالیگا برای بارسلونای انریکه بازی می‌کرد و تراشتگن در دروازه بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا می‌ایستاد.

تراشتگن در بازی مقابل آپوئل نیکوزیا قبرس اولین بازی خود را برای بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا انجام داد و توانست کلین‌شیت کند.

آن بازی که در تاریخ 17 سپتامبر 2014 (26 شهریور 93) برگزار شد با پیروزی بارسلونا مقابل نماینده قبرس در نیوکمپ به پایان رسید.

ژولیو سزار: گلر برزیلی اینترمیلان که سال‌های درخشانی را در جوزپه مه‌آتزا گذراند در اولین بازی در لیگ قهرمانان اروپا برای نراتزوری کلین‌شیت کرد.

او در فصل 2005-2006 برای اینترمیلان در اولین بازی خود مقابل پترزالکا نماینده اسلواکی هیچ گلی دریافت نکرد و تاریخ‌ساز شد.

این بازی در تاریخ 13 سپتامبر 2005 (22 شهریور 84) برگزار شد و با برتری یک بر صفر اینترمیلان به پایان رسید.

پیتر چک: در فصل 2001-2002 زمانی هنوز کسی نام پیتر چک به گوشش نخورده بود و او نیز هنوز کلاهی بر سر نداشت، مقابل بایرن مونیخ درخشان ظاهر شد.

گلر چلسی و آرسنال که به یکی از برترین دروازه‌بانان تاریخ لیگ برتر انگلیس شناخته می‌شود در سال 2001 با پیراهن تیم اسپارتا پراک چک مقابل بایرن کلین‌شیت کرد و یکی از مهره‌های اصلی تیمش نام گرفت.

آن بازی در تاریخ 18 سپتامبر 2001 (27 شهریور 80) در آلیانس‌آره‌نا برگزار شد و با درخشش چک به تساوی بدون گل رسید.

جان لوییجی بوفون: گلر ایتالیایی پارما در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا کلین‌شیت کرد تا نشان بدهد چه دروازه‌بانی پا به عرصه فوتبال گذاشته است.

در فصل 97-98 جان لوییجی بوفون با پیراهن پارما مقابل اسپارتا پراک چک اولین کلین‌شیت خود را به ثبت رساند.

او در تاریخ 17 سپتامبر 1997 ( 26 شهریور 76) در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا اولین کلین‌شیت خود را به ثبت رساند و جالب اینجاست که همچنان در این رقابت حضور دارد و می‌تواند باز هم کلین‌شیت کند.

ادوین فان‌درسار: گلر هلندی آژاکس که در فصل 94-95 با این تیم با هدایت لوئی فان‌خال به قهرمانی دنیا رسید در اولین بازی خود مقابل میلان پرستاره درخشان ظاهر شد.

ادوین فان‌درسار در بازی 14 سپتامبر 1994 (23 شهریور 1373) مقابل میلان در آمستردام قرار گرفت و توانست کلین‌شیت کند و به برد 2 بر صفر تیمش در آن بازی کمک کند.

دروازه‌بانانی که در اولین بازی لیگ قهرمانان ارپا کلین‌شیت کردند (+عکس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها