jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۳۳۷   ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۵

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از دستگیری چهار گروه حرفه‌ای و سابقه دار شکار پرندگان ارزشمند شکاری در استان خبر داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از ایسنا، تورج همتی در تشریح این خبر افزود: در پی چندین روز رصد اطلاعاتی در خصوص فعالیت شبکه‌ای یک گروه صید و قاچاق پرندگان شکاری در شهرستان تربت‌جام، مامورین یگان موضوع را در دستور کار خود قرار داده و طی دو عملیات ضربتی جداگانه در یک روز، متخلفان را دستگیر کردند.
 
انهدام چهار گروه صیاد حرفه‌ای پرندگان شکاری در تربت‌جام و جغتای
وی ادامه داد: از آنجا که عوامل این باند در دو نقطه از حوزه استحفاظی تربت‌جام در حال فعالیت مجرمانه بودند، با مدیریت یگان حفاظت و شناسایی متخلفان، مخفیگاه آن‌ها رصد و سرانجام با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت در یک نقطه و فرماندهی پاسگاه انتظامی سمیع آباد در اقدامی غافلگیرانه هر دو گروه حرفه‌ای دستگیر شدند.
این مقام مسئول عنوان کرد: در بررسی محل اختفای متهمان، یک بهله بالابان و یک قبضه اسلحه وینچستر قاچاق و مهمات مربوطه کشف و ضبط شد.
وی همچنین با اشاره به کشف چندین قطعه انواع پرنده وحشی همچون قمری، چکاوک، کبوتر از محل و اینکه تمامی ابزار و ادوات شکار و صید پرندگان وحشی از محل جمع‌آوری شده است، خاطر نشان کرد: همراهی پلیس اطلاعات و امنیت تربت‌جام و پاسگاه انتظامی بخش سمیع آباد برای دستگیری متخلفین، درخور تقدیر است.
همتی همچنین این هم افزایی در سراسر استان را برای حذف کانال‌ها و شبکه‌های قاچاق پرندگان وحشی بسیار ازشمند برشمرد و ضمن اشاره به اینکه همزمان با این موضوع، دو گروه حرفه‌ای شکار پرندگان وحشی نیز در شهرستان جغتای با لاشه ۳۲ قطعه کبک و یک قطعه تیهو دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: سودجویان با سوء استفاده و اغفال و تطمیع برخی افراد را برای زنده‌گیری پرندگان شکاری با خود همراه می‌کنند و با قاچاق پرندگان شکاری به کشورهای حوزه خلیج فارس، موجب نابودی تنوع زیستی استان می‌شوند.
شایان ذکر است به لحاظ کیفری و حقوقی، شکار پرنده بالابان بیشترین مجازات را در بین پرندگان شکاری دارد و متخلفین علاوه بر تحمل سه سال حبس باید دو میلیارد ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست پرداخت کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر