jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۳۰۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۰

سازمان هواشناسی کشور هشدار داد؛

تداوم بارش برف و باران تا هفته آینده در ایران

سازمان هواشناسی نسبت به تداوم بارش برف و باران از بعداز ظهر امروز (۱۱ آذر ماه) تا شنبه (۱۵ آذر ماه) در بعضی استان‌ های کشور هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف، مه‌آلودگی، در مناطق جنوبی رگبارو رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ امروز (۱۱ آذرماه) برای استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، چهارشنبه (۱۲ آذرماه) برای جنوب و غرب خوزستان، لرستان، ایلام، شرق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، شمال بوشهر، کرمانشاه، همدان، مرکزی، جنوب کردستان و جنوب قزوین پیش‌بینی می‌شود.

حاکمیت این شرایط جوی پنجشنبه (۱۳ آذرماه) در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان رضوی، جنوب خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های مازندران، سمنان و تهران، جمعه ( ۱۴ آذرماه) در استان‌های بوشهر و فارس و شنبه (۱۵ آذرماه) برای استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و کرمان دور از انتظار نیست.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر، احتمال آبگرفتگی، یخ‌زدگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها پیش‌بینی و نسبت به کسب آمادگی لازم برای سازمان‌های امدادی به منظور جلوگیری از بروز خسارات احتمالی، پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، استفاده از وسایل گرمایشی و ایمنی در وسایل نقلیه به‌ویژه در جاده‌ های کوهستانی و اجتناب از هر گونه صعود به کوهستان توصیه می‌شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر