jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۱۲۲۷   ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۸

اگر بیش از 10 ساعت در روز می خوابید، احتمالاً مشکلی در بدن شما وجود دارد

بیماری که باعث میشه زیاد بخوابید

احساس خستگی و خواب زیاد در طول روز می تواند نشانه وجود یک بیماری در بدن باشد پس با توجه به علت آن، خواب آلودگی شدید خود را از بین ببرید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، اگر متوجه شدید که در طول روز به بیش از 9 ساعت خواب نیاز دارید، احتمالاً نشانه ای از مشکلی در بدن شما است؛ مخصوصاً اگر در زمان ها و مکان هایی که اصلا پیش بینی نمی کنید، خوابتان می برد. به همین دلیل است که باید کمی عمیق تر به پرخوابی خود توجه کنید.

علت خواب زیاد

در بیشتر موارد خواب زیاد توسط افراد نادیده گرفته می شود و بعضی دیگر فکر می کنند که علت آن ساعات کاری زیاد است اما بدون توجه به این موضوع ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود که عوارض جانبی خطرناکی به همراه دارد. در این قسمت از سلامت اطلاعاتی را در مورد علت پرخوابی و احساس خستگی زیاد حتی بعد از 12 ساعت خواب به شما معرفی خواهیم کرد.

به یاد داشته باشید کسی که این میزان می خوابد، قطعاً مشکلی در بدنش وجود دارد. البته حتماً قابل ذکر است که این مقاله فقط برای اطلاع رسانی است. پس برای این که تشخیص دقیق روی شما انجام شود، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

علت خواب زیاد

دلایل و مشکلاتی که باعث می شود زیاد بخوابید

ممکن است افسرده باشید

بعضی از جوانان بی خوابی را به دلیل افسردگی تجربه می کنند که این مشکل ممکن است برای کودکان و نوجوانان نیز ایجاد شود و به همین دلیل بیش از حد می خوابند. اگر به این قضیه که از افسردگی رنج می برید، بی تفاوت باشید، قطعاً مشکلات شما جدی تر خواهد شد. پس نباید نسبت به این موضوع بی اهمیت رفتار کنید.

افسردگی

بیماری قلبی باعث میشه زیاد بخوابید

یکی از علائمی که نشان دهنده مشکلات و بیماری قلبی است، خواب بیش از حد زیاد است که می تواند خواب روزانه را نیز افزایش دهد. در نتیجه احساس خستگی در شما افزایش پیدا می کند که به دلیل کار زیاد است.

از این روی، نمی توان بین مشکل خواب بیش از 9 ساعت در یک سیکل 24 ساعته با مشکل قلبی تفاوت های جزئی را مشخص کرد. پس حتماً باید به پزشک مراجعه کنید و قلب خود را چک کنید. در مطلب " عوارض خواب زیاد برای بدن باورنکردنی است " در بخش های قبلی سلامت نمناک به این مورد مهم به صورت کامل پرداخته شد.

بیماری قلبی

باید تیروئید خود را بررسی کنید

دو مشکل تیروئید وجود دارد که روی خواب افراد تأثیر می گذارد. یکی از آن ها عاملی برای بی خوابی است اما نوع دیگر باعث خواب بیش از حد زیاد می شود به طوری که فرد همیشه احساس خستگی می کند.

کم کاری تیروئید نیز باعث می شود که فرد بیش از 10 ساعت در طول روز بخوابد که عاملی برای خستگی روزانه و خواب الودگی است. اگر هیچ کدام از مشکلات سلامتی را ندارید اما بیش از ساعات پیشنهادی می خوابید، حتما باید تیروئید خود را بررسی کنید.

کم کاری تیروئید

این مشکل فقط در یک فصل برای شما ایجاد شود

اختلالی به نام اختلال عاطفی فصلی وجود دارد. فصل های مختلف تاثیر متفاوتی روی افراد با مشکلات سلامتی مختلف می گذارند. خواب بیش از حد زیاد در فصل زمستان معمولا به دلیل این نوع اختلال است که به افسردگی زمستانی هم مشهور است.

کم تر از 6 ساعت در شب می خوابید

بله. نخوابیدن به اندازه کافی می تواند عاملی برای مشکل پرخوابی زیاد شود. فرقی ندارد که این کار را از روی عمد و یا ناخودآگاه انجام داده باشید. کمبود خواب در شب می تواند عاملی برای خوابیدن بیش از حد معمول شود.

محیط خواب شما باید کاملاً آرام و ریلکس و بدون آشفتگی باشد که در غیر این صورت ساعات بیشتری را در طول روز خواب هستید و یا در حال چرت زدن خواهید بود.

دلایل پرخوابی

ممکن است اختلالاتی هنگام خواب ایجاد شود

اپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که مسیر هوایی در ریه ها مسدود می شوند. در نتیجه سیستم تنفسی فوقانی به مدت 10 ثانیه از کار می افتد. این اتفاق ممکن است بیش از صدها بار در یک شب رخ بدهد. به همین دلیل باعث می شود که خواب ما چندین بار در طول شب به هم بریزد و در نتیجه احساس خستگی از تن بیرون نخواهد رفت.

زمانی که این ساعات خواب شبانه را از دست بدهیم خواب زیاد روزانه اتفاق می افتد. به این صورت که احساس می کنید قادر هستید در هر زمانی و هر جایی در طول روز بخوابید که دیگران شما را خوش خواب خواهند نامید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر