jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۱۸۵   ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۹

نیروی دریایی آمریکا ناو «بونهام ریچارد» که چندی پیش دچار حریق شده بود را از رده خارج خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند نیروی دریایی این کشور تصمیم گرفته ناو «بونهام ریچارد» را که چندی پیش دچار حریق شد را از رده خارج کند.
رسانه‌های آمریکا گزارش دادند نیروی دریایی آمریکا تصمیم گرفته این ناو آبی-خاکی را که چند ماه پیش به مدت پنج روز دچار حریق شد از خدمت خارج کند.
 
خروج ناو حادثه دیده «بونهام ریچارد» از خدمت+عکس

این تصمیم بعد از چند ماه تحقیقات اتخاذ شد که نشان داد تلاش برای بازسازی و به کار انداختن مجدد این کشتی نیازمند صرف هزینه‌های هنگفت خواهد بود.
تیرماه سال جاری رسانه‌های آمریکا از وقوع یک آتش‌سوزی در عرشه « بونهام ریچارد» خبر دادند. این ناو در آن زمان در«پایگاه نیروی هوایی سن‌دیه‌گو» در ایالت کالیفرنیا پهلو گرفته بود و در لحظه حادثه ۱۶۰ سرنشین داشت.
مقام‌های آمریکایی در آن زمان تأکید کردند هنوز مشخص نیست که این کشتی جنگی ۲۵۵ متری قابل تعمیر باشد. از سوی دیگر گزارش شد که که جایگزین کردن کشتی جدید  با ناو «یو اس اس بونهام ریچارد»  برای ارتش آمریکا هزینه ۴ میلیارد دلاری دارد.
 
خروج ناو حادثه دیده «بونهام ریچارد» از خدمت+عکس

نیروی دریایی آمریکا بامداد روز ۲۷ تیرماه اعلام کرد آتش‌سوزی کشتی جنگی این کشور مهار شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.