jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۴۴۸ ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۶

مرد اعدامی كه بعد از 21 سال بلاتكلیفی با سپردن سند جعلی از زندان آزاد شده و فرار كرده بود، دوباره بازداشت و به زندان بازگشت.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، اوایل سال 79 مرد جوانی خانه‌اش را در یكی از شهرستان‌های اطراف تهران ترك كرد و به محل كارش رفت. عصر كه به خانه بازگشت، همسرش در را بازنكرد و او با كلید یدكی كه داشت، در را باز كرد و وارد خانه شد. چند بار همسرش را صدا زد كه او جواب نداد، صدای گریه‌ دختر 18 ماهه‌اش را شنید. در یكی از اتاق‌ها با جسد همسرش در حالی رو‌به‌رو شد كه ملحفه‌ای به دور گردنش گره خورده بود.

ماموران پس از حضور در محل جنایت، از همسایه‌ها تحقیق كردند و معلوم شد چند روزی بوده که آنها مرد غریبه‌ای را اطراف خانه مقتول درحال پرسه زدن دیده‌اند.

این مرد به عنوان مظنون اصلی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بعد از چند هفته بازداشت، با اعتراف به قتل زن جوان به یكی از زندان‌های كرج منتقل شد. او مدتی بعد در دادگاه محاكمه شد. خانواده مقتول برای او قصاص خواستند.

متهم در دفاع از خود، در جلسه دادگاه گفت: به طور اتفاقی زن جوان را در خیابان دیدم و از او خوشم آمد و وسوسه شدم به او تجاوز كنم، تعقیبش كرده و خانه‌اش را یافتم. وقتی دیدم شوهرش از خانه بیرون رفت، با پریدن از روی دیوار وارد خانه‌شان شدم. او با دیدن من شوكه شد و داد و فریاد ‌كرد. برای ساكت كردنش، او را خفه كردم.

در ادامه او حكم قصاص گرفت و این رای در دیوان عالی كشور مهر تایید خورد. او یك بار پای چوبه دار رفت و توانست مهلت بگیرد اما بعد از آن در بلاتكلیفی اجرای حكم بود. والدین مقتول فوت شدند و اولیای دم وی خواهران، برادران و تنها دختر او بودند. مرد اعدامی درخواست تعیین تكلیف وضعیتش را كرد و به خاطر این‌كه اولیای دم برای قصاص اقدامی نمی‌كردند، توانست با سپردن وثیقه آزاد شود. اما چند روز بعد از آن، در بررسی‌ها مشخص شد که سند جعلی است.

او تحت تعقیب قرار گرفته، سه روز قبل بازداشت شد و در تحقیقات گفت: خانواده‌ام با مردی آشنا شدند و 50 میلیون تومان پول به او دادند تا برای آزادی موقتم سند بگذارد. وقتی دوباره دستگیر شدم، متوجه جعلی بودن سند شدم.

مرد اعدامی دوباره به زندان بازگشت. اگر او نتواند رضایت خانواده مقتول را جلب كند، دوباره به پای چوبه دار می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر