نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد؛

ارتباط کمبود خواب و ابتلا به زوال عقل

نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد اضطراب می‌تواند باعث شود که افراد مبتلا به کاهش زوال عقل نسبت به افرادی که اضطراب ندارند سریعتر دچار آلزایمر کامل شوند.
کد خبر: ۱۲۹۰۲۳۸

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، محققان دانشگاه پزشکی «سوات کارولینا» در آمریکا در این مطالعه، اسکن های مغزی ۳۳۹ بیمار مبتلا به کاهش خفیف شناختی را با میانگین سنی ۷۲ سال بررسی کردند.

از این افراد، ۷۲ نفر به آلزایمر مبتلا شدند در حالی‌که شرایط ۲۶۷ نفر دیگر ثابت باقی ماند. محققان مشاهده کردند بیماران مبتلا به کاهش شناختی خفیف با علائم اضطراب، سریع‌تر از افراد فاقد اضطراب به بیماری آلزایمر مبتلا می‌شوند.

محققان امیدوارند که نتایج این مطالعه به ابداع درمان های جدیدی برای به تاخیر انداختن شروع بیماری آلزایمر در افراد مبتلا به کاهش خفیف شناختی منجر شود.

بیماری آلزایمر یک بحران جدی سلامت در جهان است. شمار مرگ‌های ناشی از این بیماری از سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از دو برابر شده و در حال حاضر پنچمین علت اصلی مرگ در بین افراد بالا ۶۵ سال است.

بسیاری از افراد مبتلا به بیماری آلزایمر ابتدا از اختلال شناختی خفیف رنج می‌برند و روند کاهش توانایی‌های شناختی مانند حافظه و مهارت‌های فکری سریع‌تر از آن است که به طور معمول با پیری همراه است.

اضطراب در بیماران با اختلال شناختی خفیف، همواره مشاهده شده است، اگرچه نقش آن در پیشرفت بیماری به خوبی شناخته نشده است.

«ماریا ویتوریا سامپیناتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کارولینای جنوبی، در این باره می‌گوید: «ما می‌دانیم که کاهش حجم برخی نقاط مغزی، فاکتور پیش‌بینی کننده روند پیشرفت بیماری آلزایمر است.»

با این حال محققان اذعان داشتند که آنها هنوز نمی دانند که آیا اضطراب موجب بروز مشکلات حافظه ای و افزایش سرعت کاهش شناختی می شود و یا اینکه مشکلات حافظه ای موجب بروز اضطراب می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها