jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۹۷۴ ۰۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۶

پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که می‌توان با دستگاهی که برای کمک به افراد مبتلا به آپنه خواب به کار می‌رود، به تنفس بهتر افراد مبتلا به کووید-۱۹ کمک کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پزشکان در حال حاضر سعی دارند که زندگی بیماران بستری شده مبتلا به کووید-۱۹ را با اقدامات پزشکی موجود حفظ کنند.

دکتر "لوئیجی سدا" (Luigi Sedda)، استاد "دانشگاه لنکستر" (Lancaster University) انگلستان گفت: ما در پژوهش‌ خود نشان داده‌ایم که به نظر می‌رسد روش "فشار هوای مثبت مداوم" (CPAP) می‌تواند زندگی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را در نخستین روزهای بستری شدن آنها حفظ کند، اما باید توجه داشت که این تنها یک آزمایش با نمونه‌های کوچک است.

به گزارش "سرویس سلامت همگانی انگلستان" (NHS England) افرادی که به خاطر کووید-۱۹ از دنیا می‌روند، حداقل به یکی از بیماری‌های مهم پیش‌زمینه مبتلا هستند و بیشتر آنها بیش از ۸۰ سال دارند.

این گروه پژوهشی در بررسی‌های خود، از دستگاه فشار هوای مثبت مداوم برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ استفاده کردند. این دستگاه معمولا در خانه و برای بیمارانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به اختلالات خواب از جمله آپنه خواب مبتلا هستند تا به تنفس ساده‌تر آنها کمک کند.

بررسی‌ها نشان داد که این دستگاه می‌تواند اثر مثبتی در درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ داشته باشد و در مناطقی که مراقبت‌های ویژه آنها محدود است، به کار برود.

در مقاله این پژوهش آمده است: هنگامی که دستگاه فشار هوای مثبت مداوم در نخستین مراحل بستری شدن به کار می‌رود، از بدتر شدن بیمار پیشگیری می‌کند و دیگر نیازی به استفاده از روش‌های تهاجمی نیست. از آنجا که این دستگاه همیشه در دسترس است، می‌تواند روش موثری برای کمک به افراد مبتلا به کووید-۱۹ باشد.

این پژوهش در "British Medical Journal" به چاپ رسید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش