jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۶۸۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

مشتریان در یک فروشگاه بزرگ چندمنظوره‌ در شهر جنوبی «لوگانو - Lugano» سوئیس سه‌شنبه شب مورد حمله قرار گرفتند که به گفته پلیس عامل این حمله مشکوک تروریستی یک زن ۲۸ ساله سوئیسی است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، این زن که به دو نفر در فروشگاهی در شهر لوگانو حمله کرده بود، قصد داشت یکی را خفه و دیگری را با چاقو به گردن بکشد که مشتری‌ها مانع از ادامه حملات او شدند. مظنون، این دو زن را مجروح کرده که جراحت یک نفر از آنها جدی است اما جانش را تهدید نمی‌کند. دیگر قربانی این حادثه جراحات خفیفی برداشته است.

مظنون ۲۸ ساله ساکن منظقه ایتالیایی زبان «تیچینو – Ticino» است که پلیس پیشتر به ظن «تروریسم » تحقیقات در باره او را آغاز کرده بود.
 
به گفته دفتر دادستانی فدرال سوئیس، این حمله با انگیزه‌های تروریستی به چند نفر صورت گرفته است.
«نورمان گُبی - Norman Gobbi» رئیس دولت تیچینو ضمن محکوم کردن این حمله گفته که افراط گرایی نمی‌تواند در جامعه ما جایی پیدا کند.
 
«سباستین کورتس - Sebastian Kurz»  صدراعظم اتریش هم که کشورش اوایل ماه میلادی جاری صحنه یک تیراندازی مرگبار تروریستی بود، در توییتی حمله سه شنبه در شهر لوگانو سوئیس را محکوم کرد و گفت: در فکر قربانیان این حادثه بوده و برای آنها بهبودی کامل و سریع را آرزو دارد. او افزود: ما در این ساعت‌های دشوار در کنار سوئیس هستیم.
 
در حمله روز دوم نوامبر/۱۲ آبان در وین که پس از حملات مظنون جهادی‌ها در شهرهای پاریس و کلیسای نوتردام نیس فرانسه رخ داد، چهار نفر کشته شدند.


  ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر