jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۸۹۵۷۰ ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۹

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: توزیع گسترده مرغ گرم در میادین میوه استان تهران به قیمت 18 هزار و 500 تومان آغاز شده و در روزهای آتی قیمت سطح شهر هم کاهش خواهد یافت،. مردم به اندازه خرید کنند و به فکر ذخیره‌سازی نباشند؛ مرغ به میزان کافی وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، قیمت مرغ طی چند روز گذشته افزایش جهشی یافت و به کیلویی بیش از 35 هزار تومان رسید.

سالمی مدیرعامل شرکت پشتیبانی استان تهران در گفتگو با فارس گفت: عرضه گوشت مرغ در میدان میوه‌ و تره‌بار سطح شهر تهران کیلویی 18 هزار و 500 تومان آغاز شده و به زودی قیمت مرغ در مغازه‌های سطح شهر هم کاهش می‌یابد.

وی تأکید کرد: شیب صعودی افزایش قیمت مرغ در بازار هم متوقف شده و امروز در سطح شهر هر کیلوگرم مرغ به 32 هزار تومان رسیده و انتظار می‌رود، در روزهای آتی نیز با اقداماتی که انجام می‌شود، شدیدا کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: پس از افزایش قیمت‌ها دو کار عمده را برای پایین آوردن قیمت انجام می‌دهیم، نخست اینکه توزیع مرغ گرم را از روز شنبه در میادین میوه و تره‌بار استان تهران با کیلویی 18 هزار و 500 تومان آغاز کردیم و در روزهای بعدی این توزیع را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف منتخب سطح شهر انجام خواهیم داد.

به گفته سالمی، این مرغ‌ها از استان‌های شمالی به تهران منتقل شده و در سطح استان تهران توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اقدام دوم را عرضه گسترده مرغ منجمد عنوان کرد و گفت: توزیع مرغ منجمد 3 تا 5 برابر افزایش داده‌ایم و در حال حاضر 300 تن و در روزهای آینده 500 تن در تهران به قیمت عمده‌فروشی 14 هزار یا خرده‌فروشی 15 هزار تومان توزیع می‌‌کنیم.

سالمی در عین حال تأکید کرد که قیمت مرغ در میدان بهمن تهران به صورت عمده‌فروشی به 25 هزار تومان کاهش یافته است.

این مسئول به مردم توصیه کرد که هیچ نگرانی از تأمین مرغ وجود ندارد و عرضه مرغ کیلویی 18 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره‌بار ادامه‌دار خواهد بود و به خاطر مسائل کرونا نیاز به ازدحام و شلوغی نیست و همچنین نیازی به ذخیره‌سازی بیش از اندازه هم وجود ندارد. مردم به اندازه نیاز بخرند و نگران کمبود بازار نباشند.

سالمی در پاسخ به این سؤال که اگر قیمت مرغ در میادین میوه کیلویی 18 هزار و 500 تومان است، چرا در سطح شهر به دو برابر قیمت به فروش می‌رود، گفت: در روزهای آتی این قیمت متعادل خواهد شد.

وی در عین حال افزایش اخیر قیمت مرغ را کاهش جوجه‌ریزی در مهرماه عنوان کرد که اثرات آن اکنون ظاهر شده است.

سالمی گفت: اواخر شهریور قیمت جوجه بسیار پایین آمد و برای مرغداران صرفه اقتصادی نداشت که تخم‌مرغ نطفه‌دار را وارد دستگاه کرده و جوجه تولید کنند.

کاهش جوجه‌کشی از سوی برخی مرغداری‌ها هم در شهریور مطرح شد که تولید جوجه را به دلیل قیمت پایین و هزینه بالا به صرفه نمی‌دانستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر