jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۵۲۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۱

عضو شورای شهر تهران از کاهش 10 تا 12 درصدی آمار فوتی‌های کرونا در پایتخت خبر داد و گفت: نه تنها محدودیت‌های مربوط به کرونا بلکه محدودیت‌های نیم‌بند هفته‌های گذشته هم در آمار کاهش ابتلا و متوفیان مؤثربوده است.

به گزارش جام جم آنلاین، حسن خلیل‌آبادی در گفتگو با فارس درباره وضعیت کرونا در تهران اظهار داشت: با اجرای محدودیت‌ های مربوط به کرونا آمار مبتلایان به این بیماری تا حدودی در پایتخت کمتر شده و در حال حاضر نسبت به هفته‌های پیش آمار متوفیان کرونا 10 تا 12 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: طی روز گذشته 131 نفر در پایتخت به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند که این آمار در هفته‌های گذشته بیشتر بود که البته نه تنها محدودیت‌ های کنونی مربوط به کرونا بلکه حتی محدودیت‌های نیم‌بند در هفته‌های پیش هم در کاهش آمار مبتلایان و متوفیان کرونا مؤثر است.

خلیل‌آبادی ادامه داد: این آمار باید دقیق‌تر توسط کارشناسان بررسی شود ولی افرادی که در حال حاضر به دلیل کرونا فوت می‌کنند کسانی هستند که اکثراً در بیمارستان‌ها وضعیت نامساعد داشته و بستری بوده اند.

وی درباره وضعیت کرونا در شهرداری تهران بیان داشت: کارکنان شهرداری به صورت دائم غربالگری می‌شوند و در صورتی که حتی یکی از علائم مربوط به کرونا را داشته باشند به مرخصی رفته و یا توصیه به قرنطینه می‌شوند.

وی گفت: در حال حاضر که اکثر دستگاه‌های دولتی و نهادها با کارکنان کمتری مشغول به فعالیت هستند و برخی تعطیل شده‌اند، ولی بخشی از قسمت‌های شهرداری از جمله معاونت شهرسازی شهرداری با آمار بالای مراجعین مواجه شده است.

وی گفت: تراکم جمعیت، آسیب‌زا است و شهروندان باید خودشان مراعات کنند و در روزهای تعطیل کرونایی، حدالمقدور سراغ فعالیت اداری نروند، چرا که هرگونه تجمع و تراکم می‌تواند سبب افزایش احتمال شیوع کرونا شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر