jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۹۲ ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۹

گروهی از محققان موفق به شناسایی کهکشانی در درون کهکشان راه شیری شده‌اند که ده میلیارد سال قبل با آن برخورد و در این کهکشان ادغام شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، گروهی از محققان انگلیسی موفق به شناسایی کهکشانی در درون کهکشان راه شیری شده‌اند که ده میلیارد سال قبل با آن برخورد و در این کهکشان ادغام شده است.

پژوهشگران با استفاده از داده‌های به دست آمده از رصدهای متناوب و تلسکوپ‌های فوق پیشرفته در نقاط مختلف جهان به این نتیجه رسیده‌اند که کهکشان ماقبل تاریخ هراکلس بیش از ده میلیارد سال قبل بعد از برخورد با کهکشان راه شیری به طور کامل در آن ادغام شده و در عمل از بین رفته است.

بقایای هراکلس حدود یک سوم هاله کروی راه شیری را تشکیل می‌دهند. اما اگر ستاره‌ها و گازهای حاصل از هراکلس درصد زیادی از هاله کهکشانی را تشکیل می دهند و به دلیل اینکه در اعماق کهکشان راه شیری نهفته است، تا پیش از این قابل تشخیص نبوده است.

ریکاردو اسکیاون از دانشگاه جان مورس لیورپول (LJMU) در انگلیس و یکی از اعضای اصلی تحقیق، می‌گوید: برای یافتن یک کهکشان این چنینی، ما باید به بررسی دقیق ترکیبات شیمیایی و حرکات ده‌ها هزار ستاره بپردازیم».

کشف کهکشانی که در کهکشان راه شیری ادغام شد! (+عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.