jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۵۳   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۹

رئیس پلیس راهور پایتخت از اعمال جریمه تردد شبانه از دیشب و همچنین اعمال قانون و انتقال به پارکینگ خودروهایی خبر داد که پلاکشان را مخدوش کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سردار محمدحسین حمیدی صبح امروز در برنامه شهر امن شبک پنج سیما درباره آخرین وضعیت اعمال محدودیت های کرونایی در تهران اظهار داشت : محدودیت های کرونایی که جنبه ترافیکی داشته و ممنوعیت تردد او را به دنبال داشت از روز شنبه اول آذرماه از ساعت 9 شب تا 4 صبح ابلاغ و اعمال شد که برای وسایط نقلیه مختلف در سطح شهرها بود.

وی گفت : در شب اول چون نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشت با پیام های هشداری و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و در شب گذشته رسما از ساعت 9 شب تا 4 صبح کسانی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین ها جریمه شدند.

سردار حمیدی افزود : این جریمه ها توسط دوربین ها اعمال شدو این دوربین ها در هر 24 ساعت یکبار این جریمه را در صورت تردد خودروها اعمال می کنند که مبلغ جریمه در هر بار 200 هزار تومان است.

وی بیان داشت : خروج خودروها از شهر نه در تهران بلکه در تمامی شهرها متفاوت است؛ که در شهر تهران و با پلاک تهران به هر جایی که بروند یک میلیون تومان در هر 24 ساعت جریمه خواهند شد و همکاران بنده در سطح جاده ها حضور دارند و کنترل های خود را به صورت فیزیکی علاوه بر دوربین ها انجام می دهند.

سردار حمیدی گفت : در سطح شهرها به علت حجم بالای ترددها صرفا این کنترل ها توسط دوربین ها صورت می گیرد؛ البته از طریق سامانه هایی که در اختیار داریم نیز این کنترل ها صورت می گیرد و رسما از شب گذشته خودروهایی که به صورت غیر مجاز تردد می کردند جریمه شدند.

وی در خصوص مشاغلی که نیاز به تردد دارند مانند سازمان‌های امدادی، حوزه بهداشت و درمان و صنوف مختلفی که فعالیت آنها ضروری است و باید حتما تردد داشته باشند اعلام کرد: این سازمان ها مشخص شده اند و لیست آنها و شماره خودروی آنها به فرمانداری ها ابلاغ شده و سازمان هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده‌اند باید این لیست را به فرمانداری اعلام کرده و پلیس این لیست را از فرمانداری گرفته و در سیستم اعمال می کند.

سردار حمیدی در خصوص تردد در سطح شهر تهران گفت: این محدودیت در قالب استان تهران دیده شده که در شهر کرج و شهرهای پیرامونی شهر تهران این موضوع یکپارچه دیده شده و همه استان تهران مد نظر است ولی برای تردد خارج از این محدودیت و استان تهران جریمه در نظر گرفته شده است.

وی گفت : با مقایسه ای که در این سه شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روزهای گذشته و با هفته های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و 80 درصد ترددهای درون شهری کاهش پیدا کرده و در طول روز هم جریان ترافیک متفاوت بود و صبح ها 20 درصد کاهش ترافیک داشتیم و عصرها 38 درصد کاهش تردد را شاهد بودیم و تردد مشخص 9 شب تا 4 صبح در برخی مقاطع 80 درصد کاهش ترافیک را رقم زد.

وی افزود: این طرح طبق مصوبه تا دوهفته ادامه خواهد داشت و اینکه آیا ادامه داشته باشد یا خیر؛ برابر مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد.

وی در خصوص دستکاری و مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت : همکاران بنده در سطح معابر حضور دارند و اینگونه موارد را نیز کنترل و در صورت رویت حتما برخورد خواهند کرد؛ اینگونه موارد جرم محسوب شده و برخورد قضایی با این گونه اقدامات صورت خواهد گرفت.

رئیس پلیس راهور پایتخت اعلام کرد:پلیس در صورت مشاهده خودرویی که پلاک خود را مخدوش کرده اقدام به متوقف کردن آن کرده و 200 هزار تومان جریمه خواهد کرد؛ خودرو هم به پارکینگ منتقل و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی گفت: همکاران بنده در چند روز گذشته برای همین به صورت ویژه در سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده حتما با فرد خاطی برخورد خواهند کرد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشکر از شهروندان در خصوص همکاری در بحث محدوددیت ها گفت: خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند ترددها کاهش پیدا کرد و برخورد های ما حداقلی بوده است و مردم خیلی خوب رعایت کردند.

وی توصیه کرد: در زمان بارش ها و لغزندگی معابر به دلیل کاهش تردد و خلوتی معابر، افزایش تصادفات را شاهد هستیم و از رانندگانی که قصددارند در معابر با سرعت حرکت کنند، می خواهیم از رفتن با سرعت بالا جدا خودداری نمایند چرا که این اقدام آنها می تواند به آنها و دیگران آسیب وارد کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: کاهش دید و لغزنده بودن معابر باعث افزایش تصادفات شده است به همین دلیل در این زمان و در حین بارندگی تردد با موتورسیکلت و دوچرخه ممنوع است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها