jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۱۷ ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۲

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اعمال قانون پنج هزار راننده در طرح ممنوعیت تردد کرونایی در جاده‌ها خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سردار سید کمال هادیانفر در خصوص اعمال محدودیت‌ های تردد در مسیرهای بین‌ استانی و اقدامات پلیس راهور در زمینه اظهار داشت: بلافاصله بعد از ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل پلیس راهور در ساعت 24 بامداد 30 آبان ماه، در هزار و 181 نقطه اعم از ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی استقرار یافتند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه دردو روز اول اجرای طرح، در تمام محورها شامل کاهش تردد بوده‌ایم،تصریح کرد: در 48 ساعت گذشته به 156 هزار وسیله‌ نقلیه تذکر دادیم که رانندگان 110 هزار وسیله‌نقلیه به این تذکرات تمکین کرده و به مبدأ خود بازگشتند.

وی با اشاره به این مطلب که پلیس در این طرح با تمام توان خود در حوزه ورودی و خروجی شهرها با تذکر، انجام وظیفه می‌کند، افزود: بر اساس مصوبات ابلاغی به پلیس راهور، در شهرها نیز دوربین‌ها فعال هستند و از ساعت 21 تا چهار صبح اعمال قانون می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا‌ اعلام کرد: هفت هزار نفر از پرسنل پلیس در حوزه راه و شهر این مأموریت خطیر را در کنار کادر بهداشت و سلامت کشور انجام می‌دهند و خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی از تنش رانندگان و پلیس به ما واصل نشده و مردم نهایت همکاری را با پلیس دارند.

سردار هادیانفر خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که در کنار کادر بهداشت و سلامت جلوی شیوع این بیماری را بگیریم و جرائم صورت گرفته نیز اقل ممکن بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد:تاکنون حدود پنج هزار جریمه در کشور ثبت شده و تلاش بر این است که با تذکرات و پیامک‌ها اقدامات خود را انجام داده و شاهد کمترین جریمه در این رابطه باشیم.

سردار هادیانفر با تأکید بر اینکه جرائم هم توسط دوربین‌ها و هم توسط افسرهای راهور ثبت می شود، تصریح کرد: اغلب این جرائم در مبادی ورودی انجام شده، دوربینهای راهور، دو شب در محورهای جاده‌ای فقط به تذکر به رانندگان خاطی بسنده کرده و این تذکرات باعث کاهش تردد در جاده شده است اما از امروز در محورهای جاده‌ای برای پلاک های غیربومی در مبادی ورودی شهرهای قرمز و نارنجی جریمه اعمال می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر