jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۰۱   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۰

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۳ آذر ماه) در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز ( ۳ آذر ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز نیز کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد بنابراین در شامگاه امشب (۳ آذر ماه) با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس باقی خواهد ماند، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا (۴ آذر ماه) همراه با آغاز تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق باعث کاهش کیفیت هوا شود.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود همچنین در اواخر وقت فردا (۴ آذر ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۷ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها