jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۷۵۴   ۱۸ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۰

بر اساس طرح مجلس برای تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم، برای زورگیرها و چاقوکش‌ها اشد مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، طرح تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم چندی پیش در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و قرار است به زودی در صحن پارلمان مورد بررسی وکلای ملت قرار گرفته و به رای گذاشته شود. 
 
در این طرح تاکید شده است که کسانی که به هر شکل از انحا با سلاح سرد و یا سلاح گرم و یا هر وسیله دیگری موجبات ترس، وحشت، تهدید، زورگیری در مکانهای عمومی و خصوصی، فضاهای عمومی و خصوصی، با چاقو، قمه، چماق، اسلحه با وسائط نقلیه و یا پیاده، فردی و یا جمعی مرتکب اینگونه جرم و جنایت می شوند به اشد مجازات مندرج در قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.
 
همچنین در ادامه این طرح قید شده است که رسیدگی به اینگونه جرم و جنایت، خارج از نوبت حتی در روزهای تعطیل هم رسیدگی خواهد شد.
 
متن کامل طرح تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم به شرح زیر است:
 
طرح قانونی
 
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
 
احتراماً طرح ذیل که به امضای ۵۳ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.
مقدمه:
 
دلایل توجیهی:
با توجه به اتفاقات بیمارستان پورسینا رشت که به بیماران و همراه آنان توسط تعدادی از اراذل و اوباش حمله شد و جسارت ایجاد ترس و امنیت مردم که حاصل خون بهای شهدای گرانقدر در عرصه های مختلف خصوصا در عرصه مقاومت ایجاد شده است و بمنظور جلوگیری از اتفاقات مشابه در سایر بخش های کشور این با دو مولفه ارائه می گردد. 1)حداکثر مجازات برای عاملین  2) مجازات و صدور حکم سریع.
لذا طرح ذیل تقدیم میشود:
 
عنوان طرح:
طرح تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم
 
کسانی که به هر شکل از انحا با سلاح سرد و یا سلاح گرم و یا هر وسیله دیگری موجبات ترس، وحشت، تهدید، زورگیری در مکانهای عمومی و خصوصی، فضاهای عمومی و خصوصی، با چاقو، قمه، چماق، اسلحه با وسائط نقلیه و یا پیاده، فردی و یا جمعی مرتکب اینگونه جرم و جنایت می شوند به اشد مجازات مندرج در قانون مجازات اسلامی محکوم و رسیدگی به اینگونه جرم و جنایت خارج از نوبت حتی در روزهای تعطیل هم رسیدگی خواهد شد.
 
مهرداد گودرزوندچگینی - سیدغنی نظری خانقاه - سیدعلی یزدی خواه - بهروز محبی نجم آبادی - عباس جهانگیرزاده - رجب رحمانی - عبدالناصر درخشان - رحمت اله نوروزی - محمدرضا دشتی اردکانی - محمدمهدی فروردین - خلیل بهروزی فر - غلامرضا مرحباء - احمد دنیامالی - جبار کوچکی نژادارم ساداتی - محمدرضا احمدی - سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی - محسن علیزاده - احسان ارکانی - رحیم زارع - سیدمحمود نبویان - مجتبی رضاخواه - محمد صفری ملک میان - علیرضا منادی سفیدان - محمدجواد عسکری - محمد باقری - سیدسلمان ذاکر - غلامحسین کرمی - رسول فرخی میکال - رمضانعلی سنگدوینی - روح اله عباس پور - معین الدین سعیدی - پرویز محمدنژادقاضی محله - حمیدرضا حاجی بابائی - علیرضا شهبازی - علی بابائی کارنامی - سیدمحمدرضا میرتاج الدینی - ولی اله فرزانه - فرهاد بشیری - حسین امامی راد - سیدکاظم دلخوش اباتری - مصطفی رضاحسینی قطب آبادی - مهدی باقری - فریدون حسنوند - حسن محمدیاری - محمد خدابخشی - سیدمسعود خاتمی - روح اله نجابت - غلامرضا نوری قزلجه - حجت اله فیروزی - علیرضا سلیمی - ابراهیم عزیزی شیراز - عباس مقتدایی - جعفر راستی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

پنهان‌ کاری خرابکاری‌ های اقتصادی

فایل صوتی بیش از سه‌ساعته منتشر شده از مصاحبه دکتر ظریف دو وجه دارد که عمدتا پرداختن به وجه نخست آن موجب غفلت از وجه دوم شده، در حالی که وجه دوم این ماجرا مهم‌تر است.

دیپلماسی انقلابی

دیپلماسی انقلابی

در صحبت‌های رهبر معظم انقلاب چند نکته محوری وجود داشت؛ یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشت این است که سیاست‌های‌کلان کشور را شورای امنیت ملی تصویب می‌کند و وزارت‌خارجه هم مجری این سیاست‌هاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر