یکی از مفید ترین و قدیمی ترین راه های شناخت رفتار و سیره پیامبر (ص) ، خواندن و مطالعه کتاب های معتبر و الگو گیری از ایشان است
کد خبر: ۱۲۸۴۷۱۰

به گزارش جام جم آنلاین ، هفدهم ربیع الاول میلاد با عظمت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) بهانه ای شد تا کتاب های بسیار زیبا ، آموزنده و مفید را در مورد زندگی حضرت محمد (ص)، به شما معرفی کنیم و امیدواریم که با این مطلب در انتخاب کتاب های ارزشمند و پیشرفت در زندگی شما ، کمکی کرده باشیم.

رمان "محمد (ص)" نوشته ابراهیم حسن بیگی

«محمد»، رمانی پیرامون زندگی پیامبر اسلام(ص) است. این کتاب، نوشته ابراهیم حسن بیگی، در 288 صفحه توسط انتشارات مدرسه منتشر شده است. داستان این رمان اینست که ، شخصی یهودی كه در رمان به عنوان یك دانشمند معرفی می شود از طرف شورای عالی یهود مأمور می شود به سمت پیامبر اسلام گرایش پیدا كرده و یا او را كشته یا عقایدش را به چالش بكشد.

مطالعه کتاب هایی برای شناخت بهتر حضرت محمد (ص)

 

کتاب "سیری در سیره نبوی"

«سیری در سیره نبوی» مجموعه‌ای از چند مقاله و سخنرانی استاد شهید مرتضی مطهری طی سال‌های 1346-1348 است. این کتاب دارای سه بخش است . بخش اول که «دیباچه» نام گرفته است شامل دو مقاله تحت عنوان های «دعوت های سه بعدی» و «موج اسلامی» به قلم شهید استاد مرتضی مطهری است. بخش دوم که قسمت اصلی کتاب می باشد مشتمل بر هشت سخنرانی استاد شهید تحت عنوان «سیره نبوی» است که در ایام فاطمیه سال 1396 هجری قمری مطابق با فروردین 1354 هجری شمسی در مسجد جامع بازار تهران ایراد شده است.بخش سوم این کتاب که «ضمیمه» نام دارد، شامل از یک سخنرانی و ترجمه صد سخن از پیامبر اسلام (ص) می باشد.
 
مطالعه کتاب هایی برای شناخت بهتر حضرت محمد (ص)

رمان "آنک آن یتیم نظر کرده"

کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» حاصل تحقیقات محمدرضا سرشار است و زندگی و سیره پیامبر اسلام (ص) را در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه بیان می‌کند . داستان کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» از کمی قبل از تولد پیامبر اکرم (ص) آغاز شده و ماجرای زندگی آن حضرت را تا پایان هجرت عده‌ای از مسلمانان به حبشه در بر می‌گیرد. این کتاب از جایی آغاز می‌شود که پیامبر اکرم (ص) به دست زنی به نام حلیمه سپرده می‌شود تا کودکی خود را در آن قبیله و دور از آب و هوای نامطلوب مکه سپری سازد. کتاب با شرح برکت زندگی حلیمه و قبیله او ادامه می‌یابد. شرح چگونگی بازگشت کودک به مکه نیز پایان بخش این روایت از کودکی پیامبر (ص) است.
 
مطالعه کتاب هایی برای شناخت بهتر حضرت محمد (ص)

"سه کاهن"

کتاب سه کاهن، با موضوعی خاص، به قلم مجید قیصری یک روز از زندگی پیامبر اکرم (ص) در سن چهار سالگی را بازگو می کند. داستان سه کاهن به یک روز از زندگی پیامبر اکرم (ص) در سن چهار سالگی بازمی گردد. در این داستان حلیمه دایه پیامبر در تلاشی قابل توجه، سعی دارد تا جان پیامبر را از گزند کاهنانی نجات دهد که می خواهند بر اساس نشانه های ظاهری پیامبر خاتم (ص)، وی را در کودکی از بین ببرند.
 
مطالعه کتاب هایی برای شناخت بهتر حضرت محمد (ص)

"فروغ ابدیت"

"فروغ ابدیت" تحلیلی است کامل از زندگی پیامبر اکرم (ص). کتابی تاریخی به زبان فارسی اثر جعفر سبحانی تبریزی که به زندگانی پیامبر اکرم (ص) می‌پردازد. نویسنده بیان داشته در این کتاب ، به بیان وقایع مهم و حوادثی که آموزندگی بیشتری دارند پرداخته شده و از تفصیل و بیان رویداد‌های جزئی خودداری شده است. همچنین نویسنده گفته این کتاب با مدارک تاریخی شیعه منطبق بوده و از افسانه‌ها و خرافاتی که با تاریخ زندگی پیامبر اسلام آمیخته شده، خالی است.

مطالعه کتاب هایی برای شناخت بهتر حضرت محمد (ص)

 

همچنین مطالعه کتابهای "قاف" و "محمد رسول الله (ص)" که با موضوع زندگی پیامبر اکرم(ص) مدتی قبل در همین سایت معرفی شد به شما پیشنهاد می شود

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها