جانشین فرماندهی انتظامی غرب استان تهران:

۲۲ میلیون ماسک و دستکش در غرب تهران کشف شد

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: در ۱۰ روز گذشته پنج هزار و هفت نفر از رانندگان و ۹ هزار و ۶۱ نفر از سرنشینان خودرو را که ماسک نمی‌زنند، جریمه کردیم.
کد خبر: ۱۲۸۴۵۴۴

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و نه نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی در گفت‌وگوی خبری درباره اقدامات پلیس برای نظارت بر صنوفی که ضوابط و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: همکاران بنده اقدامات کنترلی خود بر رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی توسط اصناف، را انجام می‌دهند، ما اصناف از جمله پاساژها، مالها و تمام واحدهای صنفی را مدنظر قرار دادیم و بیش از 50 واحد گشتی همکاران بنده با همکاری دوستان در اتاق اصناف و تعزیرات برای کنترل و نظارت بر اصناف، فعالیت می‌کنند.

جریمه ۱۴ هزار راننده و سرنشین خودرو به دلیل عدم استفاده از ماسک

تذکر به 25 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: خود اصناف و مسئولان واحدهای صنفی را نیز توجیه کردیم و موضوع کنترل واحدهای صنفی در سطح شهر تهران به طور جد دنبال می‌شود؛ تا این لحظه 39 هزار و 251 واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفتند که به 25 هزار واحد صنفی که ضوابط و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، تذکر دادیم.

وی با اشاره به جریمه 259 و پلمب 234 واحد صنفی در تهران به دلیل عدم رعایت ضوابط و پروتکلهای بهداشتی، گفت: این طرح با جدیت هم در بازار بزرگ، هم در مالها، پاساژها و سایر صنوف دنبال می‌شود.

کنترل تردد خودروها در مبادی ورودی و خروجی تهران

این مقام انتظامی درباره طرح کنترل ورود و خروج مبادی تهران نیز تصریح کرد: مردم عزیز و شهروندانی که قصد دارند از ساعت 12 ظهر امروز تا 12 نیمه شب جمعه به تهران ورود داشته باشند یا از آن خارج شوند، باید توجه کنند که همکاران بنده در مبادی ورودی و خروجی کلان‌شهر تهران مستقر شدند.

رحیمی متذکر شد: هیچ خودروی با پلاک تهران نمی‌تواند به سمت شمال، قم یا سایر محورها تردد داشته باشد و این افراد از مسیر بازگردانده خواهند شد به طور مثال همکاران بنده از ساعت 12 ظهر امروز در تهران ـ قم مستقر شدند و خودروهای با پلاک تهران نمی‌توانند خارج شوند و خودروهای فاقد پلاک تهران نیز نمی‌توانند به تهران ورود پیدا کنند همچنین در آزادراه تهران ـ شمال نیز از همان ابتدای عوارضی از ادامه تردد خودروهای مذکور جلوگیری می‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: در مسیر فیروزکوه نیز همینگونه خواهد بود لذا از مردم عزیز می‌خواهیم که پروتکلها را رعایت کنند؛ کنترلها به طور کامل در این مدت انجام می‌شود و افرادی که ضوابط را رعایت نکنند، 500 هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه با تمام توان، کنار کادر درمان خواهیم بود، درباره جریمه افرادی که در تهران در خودروها ماسک نمی‌زنند، عنوان کرد: در این رابطه راننده 100 هزار تومان و سرنشینان خودرو نیز 20 هزار تومان جریمه می‌شوند و استفاده از ماسک در تهران و البته در کل کشور از در منزل برای همه افراد اجباری است.

این مقام انتظامی بیان کرد: در 10 روز گذشته، پنج هزار و هفت نفر از رانندگان و 9 هزار و 61 نفر از سرنشینان خودرو را که ماسک نمی‌زنند، جریمه کردیم، خودروها توسط عوامل راهور کنترل می‌شود همچنین نظارت ویژه‌ای بر اتوبوسهای شرکت واحد خواهیم داشت البته اقدامات ایجابی مانند توزیع ماسک را نیز انجام می‌دهیم.

وی تأکید کرد: رانندگانی که به تنهایی در خودرو حضور دارند و از ماسک استفاده نمی‌کنند جریمه نخواهند شد اما اگر خودرو بیش از یک سرنشین داشته باشد، در صورت عدم استفاده از ماسک جریمه صورت می‌گیرد، فرقی نمی‌کند که سرنشینان یک خودرو که فاقد ماسک هستند از اعضای یک خانواده باشند یا خیر زیرا تشخیص این موضوع سخت است و پلیس نمی‌تواند هر خودرو را متوقف و مشخص کند که از سرنشینان آن از اعضای یک خانواده هستند یا خیر.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها