jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۴۵۰   ۱۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۷

مأموران پلیس با استفاده از اسپری فلفل تجمعی با حضور خانواده جورج فلوید در ایالت کارولینای شمالی را متفرق ,شماری را بازداشت کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، مأموران پلیس به تجمعی مسالمت‌آمیز در برابر یکی از مراکز اخذ رأی در شهر «گراهام» ایالت کارولینای شمالی حمله کردند.
 
به نوشته نشریه «بیزنس اینسایدر»، خانواده «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی که قتل او توسط مأموران پلیس، طی چند ماه اخیر جرقه اعتراضات گسترده در این کشور را زده است نیز در تجمع بعداز ظهر شنبه به وقت محلی حضور یافته بودند.
 
نیروهای پلیس به افراد شرکت کننده در این تجمع دویست نفری که شماری کودک نیز در بین آن‌ها بود هشدار داد پیاده رو را تخلیه کنند و سپس به سمت معترضان اسپری فلفل پاشیدند.
 
معترضان در پاسخ به حرکت وحشیانه پلیس فریاد می‌زدند: «ما کاری نکرده‌ایم! این بلایی است که شما به سرمان می‌آورید».
 
همچنین در تصاویر منتشر شده از این صحنه زنی دیده می‌شود که روی زمین نشسته و می‌گوید: «نمی‌توانم جایی را ببینم». کودکانی که در این تجمع حضور داشتند بر اثر تماس با اسپری فلفل آسیب دیده‌اند.
 
پلیس شهر گراهام در بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان این تجمع اعتراضی هشت نفر به خاطر عدم تبعیت از دستور مأموران و خودداری از متفرق شدن و همچنین توهین به مأموران پلیس بازداشت شده‌اند.
 
«اسکات هافمن» نامزد دموکرات نمایندگی کنگره که در این تجمع حضور یافته بود گفت «این، اعتراضی مسالمت‌آمیز بود و ما طبق متمم اول قانون اساسی و همسو با جریان "جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد" آن را انجام دادیم».
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر