jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۳۵۴   ۱۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۳

مرکز مبارزه با حوادث غیرمترقبه ترکیه(آفاد)

شمار قربانیان زلزله ازمیر به ۶۰ نفر افزایش یافت

مرکز مبارزه با حوادث غیرمترقبه ترکیه(آفاد) در بیانیه ای اعلام کرد: شمار قربانیان زلزله ازمیر به ۶۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز مبارزه با حوادث غیرمترقبه (آفاد) در ترکیه دقایقی پیش با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شمار قربانیان زلزله شهر ازمیر به ۶۰ نفر افزایش یافته است.
 
شمار قربانیان زلزله ازمیر به ۶۰ نفر افزایش یافت
در بیانیه صادره از سوی مرکز هماهنگی «آفاد» در این خصوص آمده است: تا کنون ۵۸ نفر از مردم در این حادثه جان خود را از دست داده و ۸۹۶ نفر نیز مجروح شده‌اند؛ همچنین، مداوای ۲۱۴ نفر از ۸۹۶ مجروح در بیمارستان ها و مراکز درمانی ادامه دارد.
گزارش‌ها در این خصوص حاکی است که این زمین لرزه با قدرت ۶.۶ ریشتر حدود ۲۰ ساختمان را در شهر ازمیر به کلی ویران کرده است.
پیشتر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه شنبه اعلام کرده بود که در اثر این زمین لرزه ۳۷ تن کشته و بیش از ۸۸۰ تن دیگر مجروح شدند.
گفتنی است که عصر روز جمعه سی اُم اکتبر ۲۰۲۰ ترکیه و یونان شاهد زمین لرزه‌ای قدرتمند بودند که مراکز لرزه نگاری در مناطق مختلف قدرت متفاوتی را برای آن اعلام کرده‌اند؛ برای مثال سایت لرزه نگاری آمریکا قدرت این زمین لرزه را ۷ ریشتر اعلام کرد؛ اما رسانه‌های این کشور قدرت زمین لرزه دیروز را ۶.۶ و یا ۶.۸ ریشتر اعلام کرده‌اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر