jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۰۲۱   ۱۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۸

فرمانده پلیس راه خراسان شمالی گفت: تصادف یک دستگاه کامیون با دام عشایر در شهرستان مانه و سملقان منجر به تلف شدن ۲۵ راس از احشام به ارزش حدود یک میلیارد ریال شد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از  خبرگزاری ایرنا، سرهنگ علیرضا حسین زاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حادثه برخورد کامیون با احشام عشایر از در محور گرماب به شهرآباد گزارش شد و در آن ۶ راس دام زخمی شدند.  
 
۲۵ راس دام عشایر خراسان شمالی در تصادف تلف شد
وی گفت: در این حادثه، چوپان گله هم مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.  
رییس پلیس راه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پلیس راه علت تصادف را عدم توجه کافی به جلو از ناحیه راننده کامیون عنوان کرده است.  
اواخر مهرماه امسال هم بی‌احتیاطی چوپان اسفراینی هنگام عبور دادن گله خود از جاده، که سبب تلف شدن ۲۳ راس از گوسفندان شد، پلیس را بر آن داشت تا ۵۰ درصد از علت حادثه را متوجه وی بداند.
در این حادثه هنگام عبور احشام از عرض جاده اصلی اسفراین - سنخواست، بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با گله گوسفندان، ۲۳ راس از گوسفندان این چوپان تلف شده و ۲ راس نیز زخمی شدند.
برابر اعلام کارشناسان، ۵۰ درصد علت تصادف عدم توجه راننده کامیون به جلو و ۵۰ درصد نیز استفاده نکردن چوپان گله از علائم هشدار دهنده هنگام عبور دادن گله از جاده بوده است.
کوچ پاییزه عشایر خراسان شمالی به مناطق قشلاقی نواحی گرمسیری این استان و نیز استان گلستان از اواخر مهرماه آغاز شده است.
با آغاز سرما در مناطق ییلاقی چهار هزار خانوار عشایر این خطه، برای زمستان‌گذرانی به سوی مناطق گرمسیری و قشلاقی در میاندشت اسفراین، بخش هایی از مانه و سملقان و رازوجرگلان و نیز مناطق مراوه تپه، کلاله و گنبد در استان گلستان حرکت می کنند.
خراسان شمالی قطب دامپروری کشور است و در آن سه میلیون واحد دامی نگهداری و پرورش داده می شود.
این استان ۸۶۳ هزار نفری در شمال شرق کشور واقع است که ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر