jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۴۶۳ ۰۷ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۱

رئیس جمهور سابق آمریکا، ترامپ را بابت نحوه رسیدگی‌اش به پاندمی کرونا مورد سرزنش قرار داد و نگرانی های وی را بابت نحوه پوشش رسانه‌ای از ویروس و عدم باور کاخ سفید درباره موج دوم کرونا را به سخره گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا دومین سفر خود را در فلوریدا و در حمایت از جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام داد.

کارزار انتخاباتی بایدن مدیریت این بحران سلامت عمومی از سوی ترامپ را مورد انتقاد قرار داده و اوباما نیز به این مساله در سخنرانی حمایتی خود از بایدن در اورلاندو اشاره کرد.

رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت: بحث و گفتگوهای پایانی ترامپ چیست؟ اینکه مردم به شدت بر روی بیماری کووید ۱۹ تمرکز دارند. یکی از کارزارهای انتخاباتی او فقط درباره این مساله بود. او حتی نسبت به پوشش رسانه‌ای از این بیماری ویروسی حسادت داشت.

ترامپ مکررا از این شکایت دارد که رسانه‌ها بیش از پیش بر کووید ۱۹ که بیش از ۲۰۰ هزار آمریکایی را در سال جاری میلادی کشته، تمرکز دارند.

اوباما گفت: اجازه بدهید بگویم؛ من برای مدتی در کاخ سفید ساکن بودم و می‌دانید که آنجا که یک فضای کنترل شده دارد. شما می‌توانید در آنجا یکسری اقدامات پیشگیرانه برای اجتناب از بیمار شدن اتخاذ کنید. اما به نظر می‌رسد که ترامپ این کار را انجام نداده است. او کاخ سفید را به یک منطقه بحران تبدیل کرده است.

وی همچنین به اظهاراتی از سوی مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ سفید اشاره کرد که اذعان کرده بود دولت قادر نخواهد بود این پاندمی را کنترل کند و بجای آن باید بر تولید واکسن و توسعه درمان تمرکز کند.

اوباما گفت: زمستان دارد از راه می‌رسد. آنها پرچم تسلیم را برافراشته‌اند. فلوریدا ما دیگر مستحق چهار سال دیگر نیستیم؛ فلوریدا ایالت کلیدی برای انتخابات امسال ریاست جمهوری آمریکا به شمار می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر