jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۳۸۳ ۰۷ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۸

گروهی از متخصصان رشته‌های پزشکی در جراحی نادر، موفق به برداشتن و تخلیه تومور بزرگی از صورت یک نوزاد شدند که نیمی از صورت این نوزاد را پوشانده بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این عمل به دلیل بزرگی تومور از جمله جراحی‌های نادر در جهان محسوب می‌شود که در پنجمین روز زندگی این نوزاد، با تلاش متخصصان بیمارستان‌های بهرامی و فارابی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد و به این نوزاد جان دوباره بخشید.

پس از این عمل موفقیت آمیز، متخصصان امروز و در دومین عمل جراحی روی این نوزاد که در نوزدهمین روز زندگی اش بود، عمل حفظ قرنیه و چشم نوزاد را نیز با موفقیت انجام دادند تا این نوزاد وارد دوره نقاهت و شیمی درمانی شود.

این اعمال جراحی در نوع خود حاکی از توان بالای متخصصان رشته‌های پزشکی در کشور دارد.
 
عمل جراحی نادر و موفقیت آمیز تخلیه تومور بزرگ از صورت نوزاد (+عکس)
عمل جراحی نادر و موفقیت آمیز تخلیه تومور بزرگ از صورت نوزاد (+عکس)
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش