jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۲۹۱ ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۷

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری یک نفر از باند سه نفره سارقان سه تخته فرش ابریشمی ۱۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: دستگیری سایر متهمان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایسنا، سرهنگ ضرغام آذین در این باره اظهار کرد: مدتی پیش یکی از شهروندان به کلانتری ۱۳۹ مرزداران مراجعه و اعلام کرد که سه تخته فرش ابریشمی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال از او سرقت شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا تیمی از ماموران کلانتری مرزداران به نشانی اعلام شده مراجعه کردند. در بررسی های پلیسی که از محل انجام شد نشانی از عامل یا عاملان این سرقت به دست نیامد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران گفت: گشت زنی های انتظامی در سطح حوزه سرکلانتری دوم برای شناسایی سارق یا سارقان افزایش یافت و همزمان نیز تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه چهارم آبان ماه ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس در گشت زنی هایی که انجام می دادند به راننده وسرنشین یک دستگاه خودروی سواری سمند سفید رنگ که پلاک خودرویشان را دستکاری کرده بودند، مظنون شدند.

سرهنگ آذین با بیان اینکه دستور توقف خودرو صادر شد، گفت: ماموران کلانتری شهر قدس در بازرسی از داخل خودرو یک تخته فرش ابریشم بر روی صندلی عقب خودرو کشف کردند اما سرنشین خودرو اعلام کرد که از وجود تخته فرش ابریشم داخل خودرو بی اطلاع است و برای دید و بازدید راننده در خودرو حضور دارد.

وی افزود: هر دو نفر به کلانتری انتقال یافتند که در اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات مشخص شد فرش کشف شده با فرش های اعلامی ازسوی کلانتری مرزداران مطابقت دارد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران گفت: راننده خودرو در بازجویی های تکمیلی که صورت گرفت اعلام کرد که چند شب قبل این فرش رابه همدستی دو تن دیگر از خانه‌ای در محله مرزداران سرقت و فرش‌ها را بین خودشان تقسیم کردند. این فرش هم سهم او بوده و با یک مالخر قرار داشته تا فرش را به او بفروشد اما قبل از دیدارش با مالخر دستگیر شده است.

سرهنگ آذین افزود: با اخذ دستور قضایی و دعوت مال باخته، مالکیت مال با ارئه فاکتور خرید، احراز شد و تخته فرش کشف شده به اوتحویل داده شد.

به گفته این مقام انتظامی، دستگیری هر دو متهم و کشف جرائم احتمالی در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر