jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۱۹۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۹

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا به تغییر نام ۱۴ خیابان و معبر در پایتخت رای مثبت دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز شورا به بررسی تغییر نام ۱۴ خیابان و معبر در شهر تهران رسیدگی کردند و محمد جواد حق شناس رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر در این خصوص گفت: تغییر نام خیابان کشاورزی واقع در منطقه ۱۲ به نام خیابان عبدالله موحد از کشتی گیران به نام پیشنهاد می‌شود و همچنین تغییر خیابان الهام در منطقه بزرگراه علامه جعفری  در منطقه ۵ نیز به نام پرویز ابوطالب پیشنهاد شده است.
 
وی افزود: تغییر خیابان نام مجلسی واقع در منطقه ۶ شهرداری به خیابان ایرنا ، تغییر نام خیابان میعاد در حد فاصل میدان دریاچه واقع در منطقه ۲۲ به نام خیابان یاسوج ، تغییر نام خیابان پردیس در بزرگراه شهید خرازی در منطقه ۲۲ به نام خیابان شهرکرد، تغییر نام خیابان عطار نیشابوری در بزرگراه شهید خرازی در منطقه ۲۲ به نام خیابان سبزوار ، تغییر نام خیابان رهی معیری در منطقه ۲۲ به نام خیابان اسفراین، تغییر نام خیابان خواجوی کرمانی در منطقه ۲۲ به نام جیرفت و تغییر نام خیابان پالیز در منطقه ۲۲ به نام خیابان کهنوج پیشنهاد می‌شود.
 
وی با بیان این که بیش از ۹۰ درصد خیابان‌های منطقه ۲۲ نامگذاری مصوب شورای شهر ندارند، افزود:  یک اطلسی تهیه شده است که براساس آن در نظر داریم نام شهرهای ایران را در راستای افزایش وحدت در خیابان‌های تهران بگذاریم و از آن جایی که عمده خیابان‌های منطقه ۲۲ نام مصوب شورای شهر ندارند از آن منطقه آغاز کردیم و در مورد نامگذاری خیابانی به نام ایرنا بگویم که خیابان کنار این خبرگزاری بنا به درخواست مسوولان این خبرگزاری به نام ایرنا تغییر نام خواهد داد.
 
در ادامه حق شناس افزود: تغییر نام خیابان همت واقع در منطقه ۱۵ به نام شهید محمد مولایی، تغییرنام کوچه بی نام در محدوده خیابان شهید زهدی در منطقه ۴ به نام کوچه عقیق، تغییر نام کوچه مهراس در خیابان پیروزی در منطقه ۱۴ به کوچه شهید عماد فاریابی ، تغییر نام بن بست بی نام در خیابان غفاری واقع درمنطقه ۱۱ به بن بست زرد قناری و  تغییر نام کوچه طالقانی در محدوده بلواز شهید غیبی در منطقه ۲۰ شهرداری به نام کوچه بهنام عیسی زاده پیشنهاد می‌شود.
 
زهرا نژاد بهرام در واکنش به نامگذاری خیابانی به نام ایرنا گفت: خیابان کنار خبرگزاری ایرنا دارای خانه‌های مسکونی است و آیا چون فقط یک خبرگزاری در سر کوچه است باید این تغییر نام انجام گیرد؟ فقط به این دلیل که ایرنا تقاضای این تغییر نام را داشته نمی‌توانیم آن را انجام دهیم و باید نظر مردم هم را بپرسیم.
 
حجت نظری در واکنش به این سخنان گفت: در مورد کسب نظرسنجی از مردم در خصوص تغییر نام معابر تکلیف قانونی نداریم. بلکه توصیه شده که بهتر است این اتفاق رخ دهد اما توانایی و امکان نظر سنجی نداریم.
در ادامه مسجد جامعی با بیان این که بارها درخواست کردیم که آیین نامه نام گذاری مورد بررسی مجدد قرار گیرد گفت: درست است که نمی‌توانیم از همه محلات نظر سنجی کنیم اما یادمان باشدکه ما ظرفیت شورایاران را داریم که منتخب محله هستند و می‌توانند در تصمیمات محلی به ما کمک کنند.
 
نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران  با رای موافق خود این صورت جلسه را به تصویب رساندند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
خدا را شکر که مشگل کشور حل شد .
۰
۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
با سلام علت این تغییر نام خیابانها چیست ضمن ایجاد مشکلاتی در ادرس پستس ساکنین چه لزومی برای تغییر نام خیابانی با اسم های بزرگان وشخصیتها با اسم یک شهر میباشد اخه خ کهنوج یا شهرکرد بهتر است یا پردیس ویا عطار یا خواجوی کرمانی
۱
۰

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر