jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۱۴۵ ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۶

نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا به اندازه یک درصد کاهش یافت.

به گزارش جام جم آنلاین ، کاهش نرخ مرگ و میر به معنای کاهش تعداد فوتی ها در جهان نیست. در واقع چیزی که باعث شده نرخ مرگ و میر کاهش یابد افزایش چند برابری تعداد ناقلان است.

43 میلیون و 777 هزار و 188 نفر در سراسر جهان آلوده به ویروس کرونا شدند که البته 32 میلیون و 182 هزار و 181 نفر از آنها بهبودی خود را به دست آوردند اما در مقابل یک میلیون و 164 هزار و 516 نفر جان خود را از دست دادند.

نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا از 4 درصد به 3 درصد رسیده است.

از سویی دیگر تعداد بهبودیافتگان نیز روی عدد 97 درصد است.

10 میلیون و 430 هزار و 491 نفر از کل افراد آلوده به کرونا در شرایط فعال این بیماری قرار دارند. این افراد تحت درمان هستند و علائم را نشان می دهند. از این تعداد 99 درصد آنها یعنی 10 میلیون و 351 هزار و 441 نفر در شرایط میانه بیماری قرار دارند و حالشان خوب است اما در مقابل حال یک درصد از کل بیماران فعال وخیم گزارش شده که به طور دقیق می شود 79 هزار و 50 نفر.

در چند ساعت اخیر (نه در شبانه روز اخیر) بیش از شش هزار و 650 نفر دیگر به آمار قبلی مبتلایان اضافه شدند. تست کرونای این افراد مثبت اعلام شده است.

آمریکا همچنان در صدرکشورهای آلوده قرار دارد. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور در مرز 9 میلیون نفر قرار دارد و از سویی دیگر 231 هزار و 45 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر