jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۸۳۰۹۲   ۰۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۵

این سنسور را کنون ژاپن رونمایی کرده و هر دو بازار صنعتی و نظارتی را هدف قرار داده است.

title

همچون وقتی که عنکبوت می‌آید، دروازه ستارگان و بلید رانر را زنده کرد. با اینکه این سنسور جدید در نمایش گوشه‌های تصویر کارایی چشمگیری ندارد ولی به اندازه کافی برای زوم کردن، باز هم زوم کردن، و باز هم زوم کردن قدرتمند است – شبیه آنچه احتمالا در فیلم‌های علمی تخیلی یا شوهای تلویزیونی کارآگاهی دهه 1990 و اوائل دهه 2000 دیده‌ایم. این سنسور تصویر جدید کنون برای اهداف دوربین نظارتی و آرشیوی ساخته شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایتنا،این سخت‌افزار جدید کنون LI8020SA نام گرفته که یک سنسور 250 مگاپیکسلی CMOS است که برای عرضه برای دوربینهای جدید و دستگاه‌های عکس‌برداری در چند ماه و چند سال آینده آماده خواهد بود. این سنسور را کنون ژاپن رونمایی کرده و هر دو بازار صنعتی و نظارتی را هدف قرار داده است.

در ویدئویی که کنون ژاپن منتشر کرده نشان داده می‌شود که این سنسور جدید چه کاری می‌تواند انجام دهد. در این ویدئو آنها خاطرنشان می‌کنند که این سخت‌افزار جدید یک سنسور APS-H (در ابعاد 29.35mm x 18.88mm) است که قادر به ثبت پیکسلها در 1.5um (سایز پیکسل) است. این دستگاه تصاویر را با رزولشون 19568x 12588 ثبت می‌کند.

این سنسور دوربین در رزولوشن کاملش می‌تواند 5 فریم در ثانیه (در 10bit) ثبت کند. این دوربین همچنین می‌تواند رزولوشن ROI (FHD) را در 60 فریم در ثانیه (آن هم با 10bit) ثبت کند.


این سنسور، علاوه بر توانایی استفاده از یک تصویر بزرگ با زوم استاندارد، با یک تکنولوژی با نام «منطقه مورد نظر» کار می‌کند. با این تکنولوژی، کاربر می‌تواند یک بخش 8K از فریم دید کامل سنسور را (به جای FOV کامل) انتخاب کند. با این بخش کوچکتر، این سنسور قادر به تصویربرداری با سرعت 24 فریم در ثانیه است (که بیشتر از 5 فریم در ثانیه استاندارد در رزولوشن کامل است).

یک قابلیت دیگر آن امکان فیلمبرداری با نرخ 45 فریم در ثانیه با line-skipping را فراهم می‌آورد. در این حالت، با اینکه جزئیات عمودی کاهش می‌یابد ( یک نهم می‌شود)، ولی در هر ثانیه به جای 5 فریم 45 فریم خواهید داشت.

ما به این زودیها این سنسور را در هیچ دوربین سطح مصرف‌کننده‌ای نخواهیم دید، ولی غیرمنتظره هم نخواهد بود که این قابلیتهای ارتقایافته پیش از پایان سال 2021 در برخی سنسورها ظاهر شوند!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر