jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۸۲۳۳۱ ۰۲ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۳

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی:

ایران در مهر ماه کم‌بارش بود / وضعیت بارش‌ها در آبان و آذر

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها طی مهر ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت بسیار کمتر بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود که کماکان کم بارشی در ایران ادامه داشته باشد.

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه طی مهر ماه امسال در کشور ۴.۶ میلیمتر بارش داشتیم، اظهار کرد: این میزان نسبت به میانگین بلند مدت حدود ۱.۵ میلیمتر کمتر است همچنین بارش در اولین ماه پاییز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود دو میلیمتر کاهش یافت و به طورکلی می‌توان گفت که بارش‌ها در کشور طی مهر ماه بسیار کمتر از حدنرمال گزارش شد.

وی در ادامه با بیان اینکه استان‌های گیلان و مازندران طی مهرماه بیشترین بارش را داشتند، تصریح کرد: برخی استان‌ها مانند خراسان جنوبی، هرمزگان و فارس طی یک ماه اخیر هیچ بارشی نداشتند همچنین بارش در برخی دیگر از استان‌ها از جمله کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، ایلام و یزد بسیار ناچیز بوده است.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ادامه داد: متاسفانه بر اساس تحلیل مدل‌های اقلیمی پیش‌بینی می‌شود که کم بارشی در ایران طی آبان و آذر نیز ادامه داشته باشد و به‌طور کلی احتمال بارش‌های کمتر از نرمال در پاییز بسیار زیاد است.

به گفته وظیفه، میانگین دمای کشور نیز طی مهر ماه ۲۰.۵ درجه سانتیگراد بوده است که حدود یک درجه سانتیگراد کمتر از مدت مشابه در بلند مدت در همین بازه زمانی بوده است همچنین طی مهر ماه مناطقی از شرق و شمال شرق کشور حدود ۴.۵ درجه سردتر و نقاطی از شمال غرب، جنوب و مرکز کشور حدود ۴.۵ درجه گرمتر از حد نرمال خود بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی آبان ماه به دلیل کاهش بارش‌ها در کشور با روزهای آفتابی بیشتری مواجه خواهیم بود و به دنبال آن دمای هوا به طور نسبی بیش از میانگین بلند مدت پیش‌بینی می‌شود، گفت: از این‌رو جو کشور پایدار و کماکان در برخی از شهرها، آلودگی هوا خواهیم داشت.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در پایان گفت: بر اساس تحلیل مدل‌های عددی وضعیت بارش‌ها در کشور طی زمستان امسال کمی بهتر می‌شود اما درکل طی امسال با آنومالی منفی بارش در کشور دست و پنجه نرم خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر