jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۹۰۴ ۳۰ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۱

بر اساس اعلام مقامات افغانستان، 11 تن که در صف انتظار برای دریافت ویزای خود مقابل کنسولگری پاکستان در جلال آباد بودند، بر اثر ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات افغانستان اعلام کردند 11 شهروند افغان امروز چهارشنبه (30 مهر) به دلیل ازدحام جمعیت در نزدیکی کنسولگری پاکستان در جلال آباد جان خود را از دست داده‌اند. 
 
سهراب قادری، یک از اعضای شورای ولایتی در جلال آباد در این باره گفت، این افراد که در صف صدور ویزا و در یک فضای باز نزدیک کنسولگری منتظر بودند که به دلیل ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.
به گفته وی، ‌در این حادثه 11 نفر نیز زخمی شدند. 
 
عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار نیز گفت که در جریان ورود «ده‌ها هزار» نفر به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، ۱۱ زن کهن‌سال جان باخته‌اند. 
 
تعداد بازدید : 96
 
وی افزود که در این حادثه 10 زن و سه مرد دیگر نیز زخمی شده‌اند.
خبرگزاری رویترز درباره این حادثه گزارش داد که این اتفاق زمانی رخ داده که در حدود 3 هزار شهروند افغانستان برای دریافت ویزا در این منطقه جمع شده بودند. به نوشته رویترز، 15 تن در این حادثه جان باخته‌اند.
تاکنون کنسولگری پاکستان در این مورد اظهارنظری نکرده است.
 
تعداد بازدید : 16

به گفته‌ مقامات محلی، هزاران نفر صبح امروز برای اخذ ویزان پاکستان در استادیوم فوتبال تجمع کرده بودند. 
توزیع ویزای پاکستان حدود ده روز پیش در شهر جلال‌آباد آغاز شد. این روند از تاریخ ۱۶ مارس سال جاری میلادی به این سو به دنبال شیوع ویروس کرونا متوقف بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر