jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۱۴۰ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۰

سازمان هواشناسی هشدار داد؛

افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد و نسبت به ممنوع شدن شنا در این مناطق توصیه کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از امروز تا اوایل صبح سه شنبه (۲۷ تا ۲۹ مهرماه) وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین یک تا ۱.۵ متردر مناطق شرقی دریای عمان پیش بینی می شود.

در ادامه این هشدار با اشاره به افزایش سرعت باد و ارتفاع موج به حدود یک متر در شمال و مرکز خلیج فارس آمده است: این وضعیت از ظهر فردا (۲۸ مهرماه) تا بعدازظهر سه شنبه (۲۹ مهرماه) پیش بینی می شود.

در پایان این هشدار آمده است: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج به حدود یک تا ۱.۵ متر از اواخر وقت سه شنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه (۲۹ مهر تا اول آبان) در دریای خزر پیش بینی می شود.

با توجه به شرایط جوی مناطق شرقی دریای عمان، شمال و مرکز خلیج فارس و دریای خزر پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به ممنوعیت شنا، احتیاط در تردد با قایقهای سبک و تفریحی و فعالیت شیلاتی توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر