jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۸۹۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۲

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: نشت گاز مونواکسیدکربن در سپاهان شهر اصفهان جان ۲ نفر از اعضای یک خانواده را گرفت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: نشت گاز مونواکسیدکربن در سپاهان شهر اصفهان جان ۲ نفر از اعضای یک خانواده را گرفت.
۲ نفر بر اثر گازگرفتگی در سپاهان شهر اصفهان جان باختند
فرهاد کاوه آهنگران روز شنبه در کفت و گو با ایرنا افزود: ساعت هشت صبح  امروز شهروندان خیابان توحید سپاهانشهر، پاسخگو نبودن یکی از واحدهای همکف مجتمع مسکونی ۴ طبقه را در تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اطلاع دادند.
وی ادامه داد: اکیپ امداد و نجات بلافاصله از ایستگاه شماره ۱۳ به محل حادثه اعزام و با توجه به فوریت موضوع درب واحد ۳۰ متری باز شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: آتش نشانان در بدو ورود با دو نفر آقا ۴۸ ساله و ۲۰ ساله مواجه شدند که بدلیل توجه نداشتن به اصول ایمنی نصب و استفاده از وسائل گرمایشی و به تائید عوامل اورژانس شهر قبل از رسیدن اکیپ اعزامی با احتمال گاز گرفتگی جان خود را از دست داده بودند.

وی اضافه کرد: علت دقیق وقوع این حادثه به عهده مراجع قضایی و انتظامی و پزشکی قانونی است اما شواهد و بررسی های اولیه صحنه حادثه نشان از احتمال گاز گرفتگی دارد .
کاوه آهنگران از همشهریان خواست نسبت به بازدید مجدد وسائل گرمایشی خود اقدام کنند.
 منوکسیدکربن، گازی بیرنگ و بی‌بو یا همان قاتل نامرئی با شروع فصل سرما با آماری گسترده‌تر اما آرام و بیصدا خانواده‌هایی را عزادار می‌کند و هرساله با آغاز فصل سرما میزان مسمومیت با CO افزایش مییابد.
عمده ترین منبع تولید این گاز سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط های در بسته و فاقد اکسیژن تولید گاز منوکسید کربن امکان پذیر است.
استفاده از آبگرمکن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت، بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر